0:3 kaotusseisust väljunud Eesti hokinoored pakkusid MM-il võimsa elamuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti U-20 jäähokikoondis
Eesti U-20 jäähokikoondis Autor/allikas: facebook.com/jaahokiliit

Eesti kuni 20-aastaste jäähokikoondis alistas esimese divisjoni B-grupi MM-turniiril Kiievis Itaalia võistkonna 5:4 (0:3, 3:1, 2:0).

Eesti kaotas esimese kolmandiku koguni 0:3, aga tuli väga raskest seisust auga välja ja turniiritabelisse kirjutati kahe kaotuse kõrvale esimene võit.

Teise kolmandiku alguses visati vaid tosina sekundi jooksul kaks väravat, autoriteks Kirill Lodeikin ja Andrei Rae. Kuigi vastased viskasid seepeale neljanda värava, vähendas Lodeikin peagi kaotusseisu taas minimaalseks.

Viimast perioodi tagaajaja rollis alustanud Eesti viigistas 13 ja pool minutit enne lõppu Kristjan Kombe tabamusest, aga võiduni jõuti kõigest seitse sekundit enne sireeni, kui Lodeikin vormistas arvulisest ülekaalust kübaratriki.

Võit oli koondisele äärmiselt tähtis, sest järgmiseks aastaks kukub kuueliikmelise seltskonna viimane madamalamasse divisjoni. Eestil on nüüd kolm punkti kirjas, aga Itaalia jätkab nulliga.

Eesti alustas turniiri 1:6 kaotusega Prantsusmaale ja 2:4 allajäämisega Ungarile. Veel on pidada matšid Poola ja võõrustajate koondisega, kel mõlemal kirjas üks võit ja üks kaotus.