Jalka aastakonverents lõi rahvusstaadionil akadeemilise õhkkonna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jalgpall
Jalgpall Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Teisipäeval toimus A. Le Coq Arenal Eesti Jalgpalli Liidu Elmar Saare nimelises konverentsikeskuses Jalka aastakonverents, kus vaadeldi jalgpalli fenomeni eri nurkade alt.

Konverentsil esinesid Eesti õigeusu vaimulik ja harrastusjalgpallur Kaupo Põld, Tartu ülikooli semiootika vanemteadur ja Tartu Kõrgema kunstikooli Pallas semiootika lektor Andreas Ventsel, Postimehe kultuurikriitik Alvar Loog, Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak ning Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.

Viiele ettekandele järgnes vestlusring, mille teemaks oli "Jalgpall ja tehnoloogia". Arutlesid Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituudi ja Haridusinnovatsiooni keskuse teadur Grete Arro, Tallinna Ülikooli ning Loodus- ja terviseteaduste instituudi professor Kristjan Port ning Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubisse kuuluv ajaloolaseharidusega telereporter Tarmo Tiisler. Vestlusringi juhtis Tartu ülikooli doktorant ja Tallinna ülikooli kirjandusdidaktika lektor Joosep Susi.

"Mulle meeldis kõige enam nii ettekandjate kui kuulajate selgestitajutav õhin, mille mitmed pärast konverentsi ka sõnadesse panid," hindas konverentsi sisulise poole eest vastutanud Jalka kolleegiumi esimees Indrek Schwede üritust. "Ei mäletagi, millal sain viimati kuulda nii ilusaid sõnu ja tagasisidet tehtule. Ehk siis: kui esimene vasikas oleks aia taha läinud, teinuks teise katse järgmisel aastal puhtalt trotsist, aga nüüd teeme seda hea emotsiooni ja osalejatelt saadud julgustuse toel!"

Konverentsi oli kuulama tulnud mitukümmend huvilist, lisaks sai seda jälgida Eesti jalgpalli Facebooki lehekülje vahendusel. "Mulle väga meeldis see üritus! Eesti jalgpall laiemalt on vajanud sellist kohta ja aega, kus avalikult räägitakse ka sellest, mis peitub mängu kui sellise ümber ja millist mõju ta endas kannab. Mis seal salata, eks meiegi toimetuses on taolise ürituse korraldamine teemaks olnud, aga vana kala Indrek oli sedapuhku kiirem. Ja mul on hea meel, et ta seda oli, sest tema ja Jalka tegid selle suurepäraselt ära. Usun, et see konverents pani aluse pikaajalisele traditsioonile," sõnas Soccernet.ee peatoimetaja Kasper Elissaar.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: