Eriolümpia Eesti Ühenduse direktor: meie liikmeskond on üsna suur ja kirju

Tallinnas tähistati nii sporti tehes kui pidulikult auhindu jagades Eriolümpia Eesti Ühenduse 30. aastapäeva.

Teletornis tänati teenetemärkidega neid, kes on Eriolümpia Eesti Ühenduse liikumist pikalt arendanud ja sellesse aastakümneid panustanud. Eriolümpia Eesti Ühendusse kuulub 44 liikmesasutust.

"Meie võistlustel osaleb aastaringselt umbes 2000 erivajadusega sportlast. Liikmeskond on üsna kirju ja suur. Meie liikmeskonnas on erihoolekandeasutusi, erikoole, erilasteaedu ja üksikud spordiklubid," ütles Eriolümpia Eesti Ühenduse direktor Tiina Möll intervjuus ERR-ile.

Maailmas on Eriolümpia suurim intellektipuudega inimeste võimekust ja väärikust väärtustav spordiorganisatsioon, kuhu kuulub 5,4 miljonit sportlast 193 riigist. Harrastatavate spordialade ring on nii väljas kui Eestis suur.

"Meie korraldame võistlusi umbes 15 alal. Üks populaarsemaid on Otepää suusavõistlus, talimängud, mida väga oodatakse. See on meil praegu ainuke kahepäevane võistlus. Soovime teha ka kergejõustiku, mis on väga populaarne, kahepäevaseks. Veel on iluvõimlemine, sportvõimlemine, pallimängud, kõikvõimalikud spordialad," jätkas Möll.

Suurejooneliselt 30. sünnipäeva tähistanud Eriolümpia Eesti Ühendus loodab, et järgnevate aastate jooksul kasvab eriolümpia sportlaste tõsiselt võetav aktsepteerimine ühiskonnas.

"Järgmisel 30 aastal ma väga-väga loodan, et meie eriolümpiasportlased saavad osaleda ka tavalistes spordiklubide töös, neid võetakse omaks ja nad on üks osa meie ühiskonnast," lisas Möll.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: