Sten Saaremäe järgmine lahing toimub Soomes peamatšina

Edward Walls vs Sten Saaremäe
Edward Walls vs Sten Saaremäe Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti parima sulgkaalu vabavõitleja Sten Saaremäe (kuus võitu, üks kaotus) järgmiseks vastaseks on Soome teine number Edward Walls (üheksa võitu, neli kaotust). Matš toimub 15. veebruaril 2020 Helsingis juubeliürituse Cage 50 peamatšina.

Tartu spordiklubi Englas esindav Saaremäe on natuke rohkem kui aasta jooksul võitnud nelja Soome võitlejat. Neist viimane, Ville Yrjölä (seitse võitu, neli kaotust) langes Saaremäe käe läbi 2. novembril tehnilise nokaudiga. Saavutatud tulemus oli niivõrd silmapaistev, et meie regiooni ühe juhtiva võitlussarja Cage pealikud pakkusid eestlasele oma juubeliüritusel matši Soome teise mehe vastu (sulgkaalu parim, Makwan Amirkhani, võitleb juba UFC-s).

Saaremäe sõnutsi on Walls väga terava löömisega ja plahvatuslik võitleja. Tänu sellele, et vastased on temaga alati maadelda üritanud, on ta loonud ka hea kaitsemaadluse. "Huvitava stiiliga vastane, kelle mängu lahti harutada. Olen teda aastaid jälginud ja teadsin, et ühel päeval kohtume. Usun, et mul on oskused tema võitmiseks," kommenteeris Saaremäe saabuvat lahingut.

"Peamatš Cage'is on väga suur samm edasi – Põhja-Euroopa ühe tugevaima liiga peamatš, see ütleb mõndagi. Minu jaoks on see kindlasti suurepärane võimalus oma nimi veelgi rohkem kõlama panna, et ühel päeval veelgi kõrgemale jõuda," lisab Saaremäe.

Kolm aastat tagasi profispordiga algust teinud Saaremäe kontol on kuus võitu ja üks kaotus. Lisaks treeningutele Tartu koduklubis Englas on Saaremäe ettevalmistuses olulisel kohal püstivõitluse treener Vallo Hannus (3D Treening) ja endine Eesti sprinditipp Argo Golberg, kes hoolitseb Saaremäe üldfüüsilise ettevalmistuse eest.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: