Eriolümpia liikumine tähistab 30. tegevusaastat

Eesti delegatsioon eriolümpia maailmamängudel
Eesti delegatsioon eriolümpia maailmamängudel Autor/allikas: Eriolümpia Eesti Ühendus/eeo.ee

Teisipäeval tähistab Eriolümpia Eesti Ühendus liikumise 30. aastapäeva.

Eesti võeti 1989. aastal maailmaorganisatsiooni Special Olympics Intenational liikmeks. Seejärel tekkis võimalus osaleda maailmamängudel ning hakata ka Eestis intellektipuudega inimestele sportimisvõimaluste loomist tähtsustama.

"Eriolümpia liikumise 30. aastapäeval anname esmakordselt välja teenetemärgid ja hõbemärgid pühendunud inimestele, kes on valdkonnas pikalt töötanud ja liikumist arendanud. Mõni inimene on panustanud algusest saadik ja see on märkimisväärne, sest meie töö ei ole kerge," ütles ühenduse juhatuse esimees Urmas Paju.

Liikumise 30. aastapäeva tähistamine toimub 3. detsembril, rahvusvahelisel puuetega inimeste päeval, kahes osas: 11-13 ühendav bowlinguturniir Akadeemia Bowlingus (Akadeemia tee 30, Tallinn) ja edasised tegevused on Teletornis. Kell 16-18 toimub pidulik vastuvõtt ja teenetemärkide üleandmine Teletorni II korruse kinosaalis. Muuhulgas osaleb EO Eesti Ühendus ka Eesti esimestel annetamistalgutel ning Teletornis toimub heategevuslik oksjon, kus müüki lähevad eriolümpia sportlase Martin Kiisi maalid. Kohale on lubanud tulla president Arnold Rüütel, kes osales 1991. aasta eriolümpial Minneapolises, EOK president Urmas Sõõrumaa, Riigikogu erivajadustega inimeste spordi ja liikumisharrastuse toetusrühma esimees Indrek Saar, Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn jt.

Eriolümpia on maailma suurim spordiorganisatsioon intellektipuudega inimestele, kuhu kuulub 5,4 miljonit sportlast 193 riigist. EO Eesti Ühendusse kuulub 44 liikmesasutust, 22 eraisikut. Eriolümpia tegevuses osaleb aastaringselt ligi 2000 sportlast. Eriolümpia on ühtlasi ka ülemaailmne sotsiaalne liikumine, mille eesmärgiks on aidata ühiskonnal teadvustada intellektipuudega inimeste võimekust ja väärikust.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: