Mäkäräineni määrdetiimi juhtiv Marek Sander: medalid tulevad, kindlasti!

Soome laskesuusataja Kaisa Mäkäräineni määrdetiimi juhib sellest hooajast endine Eesti määrdetiimi pealik Marek Sander, lisaks kuulub tiimi ka Morten Priks. Mõlema mehe sõnul on Mäkäräineni eesmärgid alanud hooajaks kõrged ja nemad omalt poolt loodavad headele tulemustele kaasa aidata.

"Kogu meeskond ikkagi hingab Kaisa rütmis ja nüüd siis tegelikult ka Mari, kes tuli tagasi meeskonda, nemad on need kaks kõige tugevamat," rääkis Sander, et lisaks Mäkäräinenile saab tähelepanu veel ka Mari Eder. "Iseenesest on see loogiline, et nii treenerid kui määrderütm hingab puhtalt Kaisa Mäkäräineni taktis, et temal oleks kõik korras. Ja nii me toimetamegi."

Teada on, et kui Mäkäräinen pole suuskadega rahul, ei jäta ta pahameelt väljendamata. Millised on praegu eestlaste suhted kolmekordse MK-sarja üldvõitjaga? "Kaisaga on praegu päris head suhted, oleme saanud juba mõned kingitused sel aastal, oleme käinud tal kodus kohvi joomas ja praegu veel on asjad korras," muheles Sander.

Miks tahtsid soomlased Marek Sanderit enda tiimi? "Võistlustel oli ju näha, et eestlastel eelmisel aastal suusad toimisid hästi ja paar korda ikka pandi Kaisal müts pöörlema peas. Marekit nad tahtsid tegelikult päris kõvasti," rääkis Morten Priks, kes eelmisel hooajal keskendus peamiselt suuskade testimisele, aga nüüd saab ka määrdetööd teha. "Nüüd on ikka roll natuke teine, saab rohkem boksis olla ja isegi saab võistlussuuski teha."

"Teadsin juba siia [tiimi] tulles, et Morteniga olen kindlasti rahul, nähes eelmise aasta tööd, seda suusakiirust ja pühendumist," kiitis Sander. "Mul on praegu 45 paari testisuuski ja mulle tundub, et pean sama suure koguse juurde võtma, sest meestel on nii palju ideid, mida isegi saaks õppida. Et kõiki neid alla panna, pean vist varsti hakkama 90 paariga arvestama."

Eelmise hooaja lõpetas Mäkäräinen MK-sarja üldarvestuses seitsmendana, MM-il jäi tema parimaks tulemuseks sprindi 12. kohta. Alanud hooajal on sihid kõrged. "Eks me kõik teame, millepärast siin oleme. Medalid ja MK-etapivõidud ja võib-olla pjedestaal on miinimumeesmärk Kaisal," ütles Sander.

Kas surve on suur? "Ei ole mingit survet, asjad on head ja saavad olema head. Need medalid tulevad, seda ma kohe kindlasti ütlen. Sellist allakäiku ma ei usu enda puhul, et nüüd järsku hakkan tegema mingit jama," vastas Sander enesekindlalt.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: