Eesti Spordiajaloo Selts tähistas 30. sünnipäeva

Foto: Kuvatõmmis

Neljapäeval tähistas oma 30. sünnipäeva Eesti Spordiajaloo Selts. Ümmarguse tähtpäeva puhul korraldati Tartus konverents.

1989. aastal asutatud Eesti Spordiajaloo Seltsil on praegu 130 liiget. Seekordne konverents kandis järjekorranumbrit 14. Seltsi liikmete kõrval esinesid ettekandega näiteks omaaegsed spordijuhid Tiit Nuudi ja Tõnu Lume.

Ürituste korraldamise kõrval on seltsi oluliseks panuseks arvukad trükised, neist vahest kõige olulisemad kolm paksu Eesti spordi aastaraamatut. Töö käib edasi.

"Plaan on selles vallas jätkata, sest nii ettepoole kui tahapoole on põhjust seda teha," rääkis ERR-ile seltsi esimees Enn Mainla. "On lünki nendes kogumikes, mis sellel ajal ilmusid ja enne 1918. aastat on eestlaste spordist üsna vähe fikseeritud."

Seltsi liikmeskonnast moodustavad suure osa spordiveteranid, palju on ka endisi ja praegusi spordiajakirjanikke. "Loomulikult on nende hulgas need, kes spordi ajaloo vastu huvi tunnevad ja kes küll kõik ise otseselt ei uuri midagi, aga on valmis seda tegevust toetama," tõdes Mainla. "Oleme 30 aastat vastu pidanud, küllap peame veel!"

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: