Pärnu Võrkpalliklubi alistas Rootsi meisterklubi ja pääses järgmisesse ringi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pärnu Võrkpalliklubi
Pärnu Võrkpalliklubi Autor/allikas: ERR

CEV Challenge Cupi teise eelringi korduskohtumise võitis kodusaalis mänginud valitsev Eesti meister Pärnu Võrkpalliklubi, kes alistas Rootsi meisterklubi Linköping VC tulemusega 3:2. Tänase kohtumisega tagati endale ka koht 1/16-finaalis.

Kuna Pärnu oli avakohtumise võõrsil võitnud tulemusega 3:1 (25:19, 14:25, 25:21, 28:26), siis tagasid Avo Keele õpilased edasipääsu eurosarja järgmisesse ringi juba esimese kahe geimi võitmisega 25:18, 25:22. Seejärel tegid mehed oma elu raskeks ning kaotasid järgmised kaks 20:25, 12:25. Viiendas geimis jõudis kolmandas geimis platsile vahetatud noorem koosseis 15:10 geimivõiduni, millega võideti kodupubliku rõõmuks ka kogu kohtumine.

Pärnu Võrkpalliklubi parim oli 14 punktiga Andrei Gvozdjov. Kaks ässa servinud Tony Tammiksaar lisas 12 silma ja Kristaps Platacs kümme. Pärnu vastuvõtt oli 49%, rünnakuid lahendati 48-protsendiliselt, blokipunkte teeniti kaheksa ja servipunkte seitse. Linköping VC parim oli 15 punktiga Tomasz Mroz. Rootsi meisterklubi vastuvõtt oli 34%, rünnakuid lahendati 49-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 12 ja servipunkte kümme.

Järgmises ringis kohtuvad Avo Keele juhendatavad Horvaatia klubi Mladosti Ribola Kaštelaga.

Teise Eesti klubina eurosarjas kaasa tegev Saaremaa Võrkpalliklubi alustab CEV Challenge Cupi 1/16-finaalist detsembris. Saaremaa kohtub Iisraeli klubiga Hapoel Yoav Kfar Saba, avakohtumine toimub 11. detsembril kell 19 Kuressaares.