Ilmus raamat krossisõitja Tanel Leokist

Foto: ERR

Tanel Leok on kuulunud viimased paarkümmend aastat motokrossis maailma paremikku. Nüüd on väga noorelt tippu jõudnud Võrumaa mehest ilmunud raamat.

Omaaegne kahekordne juunioride maailmameister Tanel Leok on võistelnud enam kui 250-l motokrossi MM-võistluste etapil. Kõige võimsamas võistlusklassis lõppes 34-aastasel eestlasel juba 14. hooaeg ja vähemalt üks tuleb veel.

Lugusid sai raamatusse erinevaid, alates sellest, kuidas kõik algas. "Kuidas on võimalik Võrumaa metsade vahelt poisikesest saada oma tippu, kui seda väga tahta," lausus Tanel Leok ERR-ile. "See, kuidas seal vaeva nägin. Võimalused ei olnud tegelikult üldse nii suured, aga sinna pärale ma jõudsin."

Isa Arvo isa soov oli, et poeg teeks sporti. "Tanel hakkas kaheaastaselt iga päev iga ilmaga jooksma. Ei olnud vihmal ega lumel vahet. Viieaastaselt otsustasime, et hakkame siis krossi sõitma," lausus ta.

Motokrossiga on põlvkondade kaupa olnud seotud kogu Leokite suguvõsa. Taneli abikaasa Karoliina on mehe tippsportlase ja perelu ühendamist näinud juba üle kümne aasta, kuid sellele eelnev oli tallegi uus.

"Tanel on selline, et kui tema käest ei küsi küsimust, siis sealt vastust ka ei saa ehk ise ta ei hakka mulle rääkima oma lapsepõlvest või kuidas ta on jõudnud sinna, kus ta on," rääkis Karoliina Leok. "Minu jaoks oli see kõik uus ja huvitav."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: