Eriolümpia tähistab Euroopa korvpallinädalat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eriolümpia Eesti Ühenduse eelmise aasta korvpalli tähtede mäng
Eriolümpia Eesti Ühenduse eelmise aasta korvpalli tähtede mäng Autor/allikas: EO Eesti Ühendus

Juba 16. korda tähistatakse Eriolümpia Euroopa korvpallinädalat, seekord 23. nov-1. dets 2019. Kõiki korvpalli edendajad üle Euroopa julgustatakse looma võimalusi intellektipuudega inimestele korvpalli nautimiseks.

"Korvpall on Eestis populaarne ka eriolümpia sportlaste seas ja sel aastal korraldame korvpallinädalal koguni kolm erinevat üritust erinevatele vanusegruppidele, esimene neist toimub juba täna," tõi välja eriolümpia spordidirektor Siret Kruk.

Selle aasta Euroopa korvpallinädala peateemaks on naiste 3x3 korvpall. Planeeritakse 19 000 osalejat 37 Euroopa ja Euraasia riigist, mängijad on nii intellektipuudega kui ilma. Toimub enam kui 250 kohalikku ja üleriiklikku sündmust, sealhulgas eritreeninguid ja professionaalsete korvpalluritega kohtumisi. Eriolümpia sportlasi kutsutakse liigade mänge vaatama, kaasatud on rahvuslikud korvpalliliidud, korvpalliklubid ja ülikoolid. Partneriteks on FIBA Europe ja korvpalli Euroliiga "One Team".

Eestis toimub korvpallinädala raames kolm sündmust:
26.11 korvpalliturniir Lahmusel toimetuleku õppekaval õppivatele sportlastele, hoolekandekeskuste ja päevakeskuste sportlastele (algus 10.15)
27.11 laste korvpallifestival Tartus, Eesti Maaaülikooli spordihoones, 11.30-12.45
28.11 korvpalliturniir Lahmusel lihtsustatud õppekaval õppivatele sportlastele (algus 10.15)

Täiesti uus sündmus, laste korvpallifestival keskendub lastele 8-11 aastat. Mänguliste tegevustega korvpalli tutvustamisele aitavad kaasa korvpallurid Tartu Korvpallikoolist ning üritus toimub koostöös Eesti Korvpalliliiduga.

Eriolümpia on maailma suurim spordiorganisatsioon intellektipuudega inimestele, kuhu kuulub üle 5,4 miljoni sportlase 193 riigist. Eriolümpia on ühtlasi ka ülemaailmne sotsiaalne liikumine, mille eesmärgiks on aidata ühiskonnal teadvustada intellektipuudega inimeste võimekust ja väärikust. Eestis täitub eriolümpia liikumisel sel aastal 30. tegevusaasta, mida tähistatakse sümboolsel päeval, 3. detsembril - ülemaailmsel puuetega inimeste päeval Tallinna Teletornis.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: