Lõuna-Ameerika ihaldatuima klubitrofee omanik selgus dramaatiliselt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Flamengo
Flamengo Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Lõuna-Ameerika jalgpalli mainekaima klubisarja võitis Flamengo, kes alistas laupäeval peetud finaalis argentiinlaste River Plate 2:1.

Rafael Borre viis Limas toimunud mängus 14. minutil tiitlikaitsja River Plate juhtima, aga Flamengo suutis lõpuminutitel mängu oma kasuks kallutada.

Kõigepealt õnnestus Flamengo ründajal Gabrielil 80 000 pealtvaataja ees 89. minutil viigistada ja seejärel teisel üleminutil ka Brasiilia klubi võiduvärav lüüa.

Järgnenud mänguaja jooksul teenis ta ebasportliku käitumise eest kõigepealt kollase ja seejärel ka punase kaardi. River Plate ridades eemaldati Ezequiel Palacios.

Flamengo võitis Copa Libertadorese ajaloo jooksul teist korda. Esimest korda oldi võidukad 1981. aastal. River Plate on selle karikaga triumfeerinud neli korda.