Jalgpalliliit käivitab noorte saalijalgpalli karikavõistlused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Saalijalgpall
Saalijalgpall Autor/allikas: EJL

2020. aasta jaanuaris saavad avapaugu kogu Eestit hõlmavad noorte saalijalgpalli karikavõistlused, mis annab mängijatele hea võimaluse oma oskuste ja mitmekülgsuse arendamiseks.

Karikavõistluste piirkondlikud etapid toimuvad jaanuaris ja veebruaris Raplas, Raasikul, Käärikul ja Sillamäel ning finaalturniirid leiavad aset märtsikuus Suure-Jaanis ja Rakveres.

Noorte saalijalgpalli karikavõistluseid peetakse kolmes vanuseklassis: U16 seas saavad kaasa lüüa poisid sünniaastaga 2004 ja 2005*, U14 vanuseklassis 2006. või 2007. aastal sündunud poisid ja U12 vanuseklassis nii poisid kui ka tüdrukud sünniaastaga 2008 või 2009.

"Kuna meie kliimas on talvel tihtipeale ainus võimalus jalgpalliga tegeleda sisetingimustes, siis otsustasimegi luua noortele võimaluse mängida kvaliteetselt organiseeritud saalijalgpalli noorteturniiridel. See on kiire ja tehniline mäng, mis annab jalgpalluritele talvisel ajal suurepärase võimaluse oma mänguoskuseid uuele tasemele viia. Ala on kiiresti arenenud ja siin on olemas ka rahvusvaheline väljund, kuhu suunas pürgida – on selge, et kõik ei teosta end murujalgpallis," sõnas Eesti Jalgpalli Liidu tehniline direktor Janno Kivisild.

"Meie jaoks on oluline, et turniirid toimuvad esialgu piirkondlikult, mis toob loodetavasti karikavõistlustele arvukalt osalejaid ning kaasavad kogu Eesti. Sellele järgnevad kõrgema tasemega finaalturniirid, mis toovad ühte saali kokku tolle vanuseklassi Eesti parimat. Samuti soovisime olla võimalikult paindlikud reeglite suhtes. Näiteks tegime muudatuse mänguaja suhtes, mis on kindlasti paljudele mängijatele ja jalgpallisõpradele tuttav traditsiooniliselt Aastalõputurniirilt," lisas Kivisild.

Karikavõistluseid mängitakse saalijalgpalli palliga, U-16 vanuseklassis ka FIFA saalijalgpallireeglitega. Tavapärasest erinev on mänguaeg (1x12 minutit) ja see, et mängitakse jooksva ajaga (erandiks on viimane minut). Nii U-16 kui ka U-14 vanuseklassis on kohtumise alguses väljakul tavapäraselt neli väljakumängijat ja väravavaht, U-12 vanuseklassis on lisaks väravavahile platsil viis väljakumängijat. Võistluste juhendiga saab tutvuda jalgpalliliidu koduleheküljel.

U-16 ja U-14 vanuseklassis toimub neli piirkondlikku turniiri. Igale turniirile pääseb 12 võistkonda, kes loositakse kahte alagruppi. Igas alagrupis mängivad võistkonnad omavahel ühe korra läbi ning iga alagrupi võitja kvalifitseerub finaalturniirile.

U-12 vanuseklassis toimub kaheksa piirkondlikku turniiri. Igale turniirile pääseb 12 võistkonda, kes loositakse kahte alagruppi. Igas alagrupis mängivad võistkonnad omavahel ühe korra läbi ning mõlema alagrupi võitjad mängivad omavahel ühe mängu, millega selgitatakse võistkond, kes kvalifitseerub finaalturniirile.

Kõigi kolme vanuseklassi finaalturniiril mängitakse kahes alagrupis, millele järgnevad kohamängud.

Esimesed etapid toimuvad 4. ja 5. jaanuaril, mil U16 ja U12 vanuseklassi võistkonnad tulevad väljakule Raplas Sadolini Spordihoones.

Ajakava:

U16 vanuseklassi etapid:

1) 5. jaanuar, Rapla Sadolini Spordihoone

2) 12. jaanuar, Sillamäe Spordikompleks Kalev

3) 16. veebruar, Raasiku Spordihoone

4) 23. veebruar, Kääriku Spordikeskus

5) 21. märts, finaalturniir Suure-Jaani Gümnaasiumis

U14 vanuseklassi etapid:

1) 19. jaanuar, Raasiku Spordihoone

2) 26. jaanuar, Kääriku Spordikeskus

3) 2. veebruar, Rapla Sadolini Spordihoone

4) 9. veebruar, Sillamäe Spordikompleks Kalev

5) 22. märts, finaalturniir Suure-Jaani Gümnaasiumis

U12 vanuseklassi etapid:

1) 4. jaanuar, Rapla Sadolini Spordihoone

2) 11. jaanuar, Sillamäe Spordikompleks Kalev

3) 15. veebruar, Raasiku Spordihoone

4) 22. veebruar, Kääriku Spordikeskus

5) 28. märts, finaalturniir Rakvere Spordihall

Jalgpalliliit teatab klubidele täpse registreerimisinfo lähinädalatel.

*Igas vanuseklassis saab võistkonda registreerida kolm mängijat, kes on sündinud varasemal aastal pärast 1. augustit (näiteks U16 vanuseklassi puhul pärast 1. augustit 2003. aastal).

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: