Saar ja Malõgina pääsesid Pärnu ITF-i turniiril veerandfinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elena Malõgina
Elena Malõgina Autor/allikas: Lukasz Sobala/PressFocu/SIPA/Scanpix

Pärnu tennisehallis toimuval 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril pääsesid eestlannadest neljapäeval kaheksa parema sekka Katriin Saar ja Elena Malõgina.

Katriin Saar (WTA 1113.) kohtus teises ringis 18-aastase lätlanna Margarita Ignatjevaga (WTA 1097.). Neiud on noorteklassis kohtunud kahel korral ja mõlemad korrad on võitnud Saar. Nii läks ka seekord. Esimeses tasavägises setis õnnestus Saarel vastane murda alles kümnendas geimis ning ta võitis 6:4. Teine sett kulges aga eestlanna dikteerimisel ja lõppes seisuga 6:0.

Veerandfinaalis läheb Saar vastamisi Soomet esindava Anastasia Kulikovaga (WTA 595.), kes alistas neljapäeval Lissi Kubre 6:1, 6:2. 19-aastasel Kulikoval on möödunud aastal kaks ja sellel aastal kolm turniirivõitu, neist viimase teenis ta eelmisel nädalal Stockholmis, kui alistas finaalis Elena Malõgina.

Malõgina (WTA 728.) sai teises ringis 6:3, 6:3 jagu 17-aastasest valgevenelannast Viktoria Kanapatskajast (WTA 703.), kes kolmapäeval seljatas Helena Narmonti. Kohtumine ei alanud Malõgina jaoks hästi ja ta jäi 0:2 kaotusseisu, kuid võitis siis neli geimi järjest ja lõpuks seti 6:3. Ka teist setti alustas Kanapatskaja murdega, aga Malõgina murdis kohe vastu ja kui ta kuuendas geimis uuesti murdis ja 4:2 ette läks, ei olnud raskusi ka teine sett 6:3 võita.

Malõgina vastaseks veerandfinaalis on teise asetusega 20-aastane hollandlanna Suzan Lamens (WTA 532.). Neiud olid vastamisi ka suvel Estonian Openi finaalis ja siis teenis Lamens karjääri teise turniirivõidu.