EM-valiksari: Eesti võrkpallikoondis kaotas eduseisust Rumeeniale

Video
23.09.2016 11:54
Rubriik: Võrkpall

Eesti meeste võrkpallikoondis sai EM-valikturniiril teise kaotuse, kui jäi Tšehhis toimuva teise faasi avamängus alla Rumeenia 1:3 (25:23, 22:25, 19:25, 23:25).

Edasipääsu raskeks teinud Eesti koondise parim oli 16 punkti toonud Robert Täht (rünnakuprotsent 47), Ardo Kreek lisas 11 (73%) ja Oliver Venno kümme (43%) punkti. Rumeenia parim oli 21 punkti toonud Laurentiu Lica.

Teises mängus võitis Tšehhi oodatult 3:0 Makedoonia (25:19, 26:24, 25:22) ja jätkab täiseduga.

Tabeliseis 4. vooru järel: 1. Tšehhi 12 punkti , 2. Rumeenia 6, 3. Eesti 5, 4. Makedoonia 1.

Laupäeval mängib Eesti kell 16.00 Makedooniaga ja pühapäeval kell 19.00 Tšehhiga. Täna on veel vastamisi Tšehhi ja Makedoonia.

Enne mängu:

Nädal aega tagasi toimunud esimesel turniiril pidas meeskond Rumeeniaga raske heitluse, mis suudeti lõpuks enda kasuks kallutada numbritega 3:1 (19:25, 28:26, 25:18, 25:23). Kui tahetakse veel võidelda alagrupi esikoha nimel ja jõuda otse EM-finaalturniirile ehk vältida kolmanda ringi mänge, ei tohiks täna rumeenlastele geimi loovutada. Enne teist turniiri on Tšehhil kolm võitu ja üheksa punkti, Eestil kaks võitu ja viis punkti, Rumeenial võit ja kolm punkti ning võiduta Makedoonial üks punkt.

Alagrupis võrreldakse paremusjärjestuse määramisel esmalt võitude arvu. Kui need on võrdsed, siis punkte, mille järel tulevad geimide ja punktide suhe ning viiendaks kategooriaks on omavaheliste mängude tulemused.