Robert Täht: võit on väga heaks karastuseks eesoleva finaalturniiri jaoks

Video
Lembitu Kuuse
19.06.2016 23:02
Rubriik: Võrkpall

Rakveres toimuva võrkpalli Euroopa liiga B-alagrupi teisel turniiril oli Eesti 3:1 (25:14, 25:22, 23:25, 34:32) parem Austriast.

Meie algkoosseis Kert Toobal, Keit Pupart, Ardo Kreek, Renee Teppan, Robert Täht, Timo Tammemaa ja libero Rait Rikberg alustas enesekindlalt ja võidutahteliselt. Edu kasvas kiiresti – 18:10, 23:13. Austerlased eksisid palju rünnakul, kaheksa korda Eesti kahe vastu. Meie meeste rünnakuprotsent oli avageimis 55 vastaste 33 vastu. Esimene geim tuli kuidagi ootamatult kiirelt – 25:14 Gheorge Cretu hoolealustele.

Teises geimis aga mäng võrdsustus. Meile üksjagu peavalu valmistanud diagonaalründaja Thomas Zassi pallinguäss viis austria ette 17:16, kuid mängumeeste punktid kuulusid Eesti meestele.

Prantsusmaa meister Ardo Kreek hiilgas rünnakul, ka tema serv lõikas valusalt. Eesti sai ette 20:17 ja seda edu enam käest ei antudki.

Austerlaste vahest kuulsaim mees, läinud hooajal Itaalias Padovas mänginud 27-aastane nurgaründaja Alexander Berger tõi 25:23 geimivõidu külalistele. Geimid 2:1.

See, mis sündis aga neljandas geimis, oli uskumatu ja võrkpallipublik sai kordumatu elamuse. Seitsmendalt matšpallilt võitis Eesti lõpuks 34:32, kogu mängu 3:1 ja tagas sellega ühtlasi turniirivõidu.

Eesti meeskonna resultatiivseim oli Robert Täht, kes tõi 24 punkti.

„Praegu need individuaalsed näitajad on võib-olla treenerile olulised, aga pärast mängu – ei," sõnas Täht ERR-ile. "Lihtsalt ülikõva, et suutsime sellele pingele vastu pidada ja ma arvan, et see on väga hea karastus eesolevaks final-four'iks."

Kas võttis natuke käe värisema, kui meie suhteliselt läbinähtavale rünnakule kolmandas geimis blokk ette tuli? "Kolmandas geimis – ma hetkel ei mäleta praegu, aga ei võtnud tegelikult kätt väristama, ma arvan. Lihtsalt nemad hakkasid õnnestuma ja nagu treener ütles neljanda geimi alguses, et nad väärisid seda geimivõitu. Meie andsime omades asjades järgi, nemad panid juurde ja nii ta läks."

Nüüd on selge – alagrupivõit on käes ja ees ootab Bulgaaria, Varna ja Euroopa liiga finaalturniir.

„Jääme põnevusega ootama, homme veel Valgevenega mäng ja seal me mingeid hinnaalandusi tegema ei hakka,“ lõpetas Täht.