Tartu peatreener Lüütsepp: alates kolmandast geimist saime taktika tööle

Video
Kristjan Kalkun
18.03.2016 8:50
Rubriik: Võrkpall

Kahe võiduni mängitavaid võrkpalli Eesti meistrivõistluste veerandfinaale asusid juhtima Tartu ning Järvamaa. Tartu mängis kaks olulist täiendust saanud TTÜ meeskonna üle 3:1.

Bigbank Tartu ja TTÜ esimene veerandfinaalmäng ülikoolilinnas kujunes numbrite valguses võrdlemisi tasavägiseks, kuid võõrustajate suurepärane töö Tallinna Tehnikaülikooli rünnakute sulustamisel sai lõpuks otsustavaks. Tartu teenis kogu mängu peale koguni 23 blokipunkti, TTÜ vaid kümme.

"Alguses natuke ise oma vigadega lõhkusime mängu. Eesmärk oli blokist kõvasti punkte koguda ja ise mitte rünnakul liialt eksida. Alates kolmandast geimist läks see taktika tööle," sõnas ETV spordiuudistele Tartu peatreener Oliver Lüütsepp.

Eelmise nädala lõpus liitusid TTÜ meeskonna treeningutega viimased pool aastat rannavõrkpalli mängimisele keskendunud Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. Hetkel pole veel teada kui pikalt nad kevadel TTÜ-d aitavad, aga vähemalt eilses veerandfinaalmängus jäi mõlemal parandamisvaru. Diagonaalründaja Tiisaar tõi TTÜ-le parimana küll 15 punkti, aga lõi 43-st tõstest maha vaid 14. Sidemängija Nõlvaku kontole kogunes kuus punkti.

"Kui pole terve hooaja saalivõrkpalli mänginud, siis paljude asjadega on nagu on - ajastus ja kohavalik tulevad mängides. Sellest oli vajaka. Aga üldiselt tuleb pallitunnetus paari trenniga tagasi - polnud hullu," sõnas TTÜ diagonaalründaja Tiisaar.

"Serv ja servivastuvõtt olid need, mille taha jäi. Meil oli natuke ebakõlasid rünnakul - ei ole saanud nii palju neid palle ette tõsta kui oleks tahtnud. Tartu mängis hästi," arvas sidemängija Nõlvak.

Tartu võitis 3:1, kaotades vaid teise geimi 23:25. Avageimis loovutati TTÜ-le 23, kolmandas vaid 16 ja neljandas geimis 22 punkti.

Teises veerandfinaalipaaris üllatas Järvamaa võrkpalliklubi avamängus 3:2 võiduga Rakvere üle, otsustav geim Järvamaale 15:9.