Võru naiskonna edasipääsulootused said tõsise tagasilöögi

14.02.2016 16:54
Rubriik: Võrkpall

Sarnaselt laupäevale ei suutnud Famila/Võru Võrkpalliklubi ka pühapäeval naiste Balti liigas punktilisa teenida, mis muutis Kagu-Eesti võistkonna edasipääsulootuse veerandfinaali pigem teoreetiliseks.

Eesti naiskondadest saavutasid täna võidulisa vaid turniiritabeli kaks paremat Kohila Võrkpalliklubi ja TTÜ/Tradehouse, teatas Volley.ee.

Läti turnee teises mängus samuti veerandfinaalkohta püüdva RSU naiskonnaga kohtunud Famila/Võru Võrkpalliklubi jäi teist vooru järjest tühjade pihkudega, võttes vastu 1:3 (-16, -18, 19, -25) kaotuse. Ingris Suvi tõi võrulannade resultatiivseimana 13, Kaisa Kirikal 10 ja Hanna-Liisa Ilves 9 punkti. Pallingu vastuvõtul 54-protsendilist täpsust näidanud Võru naiskond realiseeris rünnakuid 34-protsendiliselt. Võõrustajate samad näitajad olid vastavalt 49% ja 48%. Nii blokipunkte kui serviässasid kogus Võru esindus vastasest ühe enam - vastavalt 6-5 ja 15-14.

Lätis mängis ka Tartu Ülikool/Eeden, kes tunnistas Babite 3:0 (22, 11, 24) üleolekut. Tartlannade poolel jõudis ainsana kahekohalise resultaadini 11 punkti kogunud Laura Reiter. Laura Luik, Liis Noormets ja Mari Arak lisasid omadele 7 silma. Pallingu vastuvõtul suurepärast 79-protsendilist täpsust näidanud Emajõelinna esinduse murelapseks kujunes rünnak, sest vaid 34% üritustest lõppes punktivõiduga. Võitjad võtsid Tartu naiskonna pallingut vastu 64-protsendiliselt ja realiseerisid rünnakuid 47-protsendiliselt.

Kahe kaotuse kõrvale juba 18. võidu saavutanud TTÜ/Tradehouse mängis kodupubliku toel 3:0 (12, 14, 22) tulemusega üle hetkel parima Läti naiskonna Zeltaleja. Reelika Raap ja Renna Koha panustasid võitu võrdselt 13 punkti. Mari Loorman assisteeris 11 ja eile Kohila naiskonna vastu 23 (+16) punktiga säranud Mari-Liis Graumann 7 silmaga. TTÜ oli selgelt parem nii rünnakul (44%-27%) kui serviässade arvestuses (8-1). Samuti koguti Zeltaleja viie blokipunkti vastu üheksa blokipunkti.

Eile TTÜ naiskonnalt sugeda saanud Kohila Võrkpalliklubi naasis täna taaskord võitude teele, sundides võõrsil peetud vastasseisus 3:1 (24, -20, 13, 20) tulemusega alistuma koduse konkurendi Tallinna Ülikooli.

Kaks vooru enne põhiturniiri lõppu on endiselt lahtine põhiturniiri võitja saatus - Kohila Võrkpalliklubil on parimana koos 50 ja TTÜ/Tradehouse'il teisena 49 punkti. Põnev on ka heitlus kahele viimasele veerandfinaalkohale - Tallinna Ülikool jätkab 23 punktiga seitsmendal tabelireal, 18 punkti teeninud Famila/Võru Võrkpalliklubi langes koha võrra kümnendaks. 11. kohal asuv Tartu Ülikool/Eeden on noppinud 12 silma, millega on kustunud unistus jõuda kaheksa parema hulka.