Video
Helar Osila
3.04.2016 23:10
Rubriik: Triatlon

Triatloni MK-etapil Uus-Meremaal sai Aleksandr Latin 33. koha, mis olümpiareitingusse olulist punktilisa ei andnud. Olümpiamängude kvalifikatsiooniperioodi lõpuni jääb veel poolteist kuud.

Maailma karikasarja sprindivõistlusele startis 68 triatleeti. Ees ootas 750 meetrit ujumist, 20 kilomeetrit rattasõitu ja 5 kilomeetrit jooksu. Võistlejaterivi keskel lõpetanud Aleksandr Latinil kulus distantsi läbimiseks 54 minutit ja 33 sekundit. Esikümnekohast jäi lahutama 50 sekundit ja poodiumikohast minut.

Võitis maailma edetabeli kolmas mees, lõuna-aafriklane Richard Murray. Väikese üllatusena saavutas teise koha taanlane Andreas Schilling, kes tõusis olümpiareitingus 59. kohalt 40. reale. Aleksandr Latin on samas edetabelis praegu 82. kohal ning tabeliseisu parandamiseks on aega 15. maini.

Lootus olümpiale pääseda pole Latini sõnul veel kadunud. „Nüüd aprillis tuleb veel kolm võistlust ja kaks võistlust mais. Umbes 500-600 punkti oleks vaja, see tähendab, olla kolmel korral 20 parema seas või paaril korral 10 või 15 parema seas,” rääkis Latin ETV spordisaatele. „See sõltub ka teistest. Võib piisata, aga võib ka mitte. Kindlam oleks, kui saaks 1000 punkti, aga see on natuke ebareaalne.”

Meie parim naistriatleet Kaidi Kivioja, kes eelmisel etapil saavutas 10. koha, pidi kahjuks selle võistluse vahele jätma reedesel treeningul saadud vigastuse tõttu. Kindla võidu pälvis Uus-Meremaal naiste triatloni maailma esinumber ameeriklanna Gwen Jorgensen.