FOTOD | Williamsist jagu saanud Kerber võitis karjääri esimese suure slämmi turniiri

30.01.2016 12:52
Rubriik: Tennis

Aasta esimesel suure slämmi turniiril ehk Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel võidutses sakslanna Angelique Kerber, kes alistas finaalis tiitlikaitsja, maailma esireketi Serena Williamsi.

Turniiril 7. asetatud Kerber võitis kohtumise 6:4, 3:6, 6:4. Seejuures oli Kerber Austraalia lahtiste avaringis kaotusele lähedal, päästes Misaki Doi vastu matšpalli.

Avasetis murdis Kerber Williamsi servi kolmandas geimis ja võitis seejärel ka enda pallingugeimi, minnes 3:1 juhtima. Williams suutis seisu 3:3 viigistada, kuid kaotas seejärel jälle kohe servi ning Kerber võitis seti 6:4.

Teises setis juhtis Williams 4:1 ja võitis lõpuks 6:3. Otsustavas setis asus Kerber 2:0 juhtima, kuid Williams viigistas seisu. Kuuendas geimis kasutas Kerber ära kuuenda murdepalli ja läks 4:2 ette ning hoidis seejärel kindlalt servi. 5:3 seisul tiitli eest servima asudes kaotas Kerber enda pallingugeimi, kuid murdis siis taas Williamsi servi, realiseerides esimese matšpalli.

Esimest korda suure slämmi turniiri finaali jõudnud 28-aastane Kerber võitis kohe ka karjääri esimese tiitli. Viimane sakslanna, kes Austraalia lahtistel võidutses, oli Steffi Graf 1994. aastal. Graf on ka viimane sakslanna, kes üldse suure slämmi turniiri võitnud, saades enda viimase võidu 1999. aastal.

Kerber ja Williams olid enne Austraalia lahtiste finaali omavahel mänginud kuuel korral ning Kerberil oli ka varasemast üks võit kirjas – 2012. aastast.

34-aastane Williams mängis Austraalia lahtiste finaalis seitsmendat korda, seni polnud ta finaalis kaotusekibedust tundnud. Ta on karjääri jooksul võitnud 21 suure slämmi turniiri, finaalides on ta nüüd kaotanud vaid viiel korral.