Ivanov jõudis seitsmendat korda Eesti meistrivõistlustel finaali

Video
Helar Osila
14.07.2016 22:05
Rubriik: Tennis

Kalevi Tenniseklubis toimuvatel Eesti meistrivõistlustel selgusid üksikmängu finalistid. Neljakordne Eesti meister Vladimir Ivanov jõudis finaali seitsmendat aastat järjest, alistades poolfinaalis Anton Pavlovi kolmes setis 6:2, 6:1, 6:2.

Homses finaalis on Ivanovi vastaseks Mattias Siimar, kes samuti kolmes setis oli parem Markus Kernerist 6:2, 6:2, 6:2.

Naiste üksikmängus jõudsid finaali Maria Lota Kaul ja Liina Suurvarik. Maria Lota Kaul alistas poolfinaalis Sofia Tšeklistova 6:2, 6:2 ning Liina Suurvarik sai 6:3, 6:1 jagu Tuule Tanist.

Naiste paarismängus võidutsesid Piret Ilves ja Suurvarik, meeste paarismängus kaitsesid tiitlit Ivanov ja Kerner. Ilves ja Suurvarik jäid finaali esimeses setis Saara Orava ja Katriin Saare vastu kaotusseisu 2:4, kuid võitsid seejärel seitse geimi järjest ja kogu mängu 6:4, 6:2. Eelmise meistritiitli sai see paar 2009. aastal. See oli Ilvesele üle kolmekümne aasta kestnud karjääri jooksul 51. meistrivõistluste medal ja 16. meistritiitel. Medali on Ilves endale kindlustanud ka segapaaris, mis värvi see saab olema, selgub homses finaalis, kui koos Hendrik Innoga minnakse vastamisi Anette Mäelti ja Morten Ritslaidiga.

Meeste paarismängu finaalis olid vastamisi tiitlikaitsjad Ivanov/Kerner ning Mattias ja Kristofer Siimar. Esimese seti võitsid vennad Siimarid 6:4, teise aga Ivanov/Kerner 6:1. Meistri selgitamiseks läks vaja otsustavat setti. Punkt-punkti heitluses püsis pinge lõpuni. Mõlemal tiimil oli neli matšpalli, lõpuks võtsid tiebreak´is Ivanov/Kerner 9:7.

Ivanovi võimalus tulla ka tänavu kolmekordseks meistriks kadus segapaari poolfinaalis, kus koos Julia Skripnikuga kaotati Mäelt/Ritslaidile 6:7, 2:6. Samuti ei saa kolmikvõitu võtta ka Suuurvarik, sest paaris Kerneriga kaotati hilisõhtul Ilvesele ja Hendrik Innole 7:6, 1:6, 4:6.

Viimane võistluspäev Kalevi Tenniseklubis algab homme kell 12 segapaari finaaliga. Pärast seda toimub naiste finaal tiitlikaitsja Kauli ja Suurvariku vahel ning päeva lõpetab meeste finaal tiitlikaitsja Ivanovi ja Siimari vahel. Vihmase ilma korral toimuvad mängud Tere Tennisekeskuses algusega kell 14.