Kegumsis kaks 12 kohta saanud Leok on MM-arvestuses 17. kohal

Kristjan Kalkun
1.05.2016 22:50
Rubriik: Motosport

Motokrossi maailmameistrivõistluste hooaja kuuendal etapil Lätis said punkte kolm Eesti krossisõitjat. Meie parimana oli Tanel Leok kuninglikus sarjas 12.

Motokrossi MM-etapil Lätis Kegumsis lahutas MXGP-klassis kahe sõidu kokkuvõttes paremaid üksteisest vaid paar punkti. Etapivõidu pälvis mullune MX2-klassi maailmameister sloveen Tim Gajser, kes võitis ühe sõidu ja oli teises neljas. Gajseri järel teine oli mõlemas sõidus esikolmikusse mahtunud kuuekordne maailmameister itaallane Antonio Cairoli, kellele vaid punktiga kaotas etapi kokkuvõttes tiitlikaitsja Romain Febrve. Prantslane võitis avasõidu viienda koha järel teise võistlussõidu. Tanel Leok oli kahel korral 12., Harri Kullas avasõidus 15.

"Stardikoht oli natuke kehv, pidin väljast startima, aga esimene start õnnestus päris hästi. Poole sõidu pealt kadusid pidurid ära ja suutsin lõpetada 12-ndana. Sõiduga jäin rahule, lihtsalt see pidurijama häiris. Teine start ei saanud nii hästi minema ja võitlesin kogu aeg rajaga, aga suutsin ka lõpetada 12-ndana," kommenteeris Leok ETV spordiuudistele.

MM-sarja kokkuvõttes on liider Febvre ühepunktilise eduga Gajseri ees. Kuuest etapist neljal osalenud Leok on 17.

"Kui oleks saanud Argentina ja Mehhiko kaasa teha, siis oleks seis võib-olla päris hea, aga peab (punktid) tagasi võitma," arvas Leok.

MX2-klassis on tänavu kõik kuus etappi ja tosin võistlussõitu võitnud hollandlane Jeffrey Herlings. Avasõidus 16. koha saanud Karel Kutsar on kokkuvõttes 25-es.