Langford: Kalevi mängijate tegutsemine on tunnustust väärt

Video
Alvar Tiisler
28.03.2016 22:27
Rubriik: Korvpall

Kalev-Cramo mängis Ühisliigas Venemaa tippklubi Kaasani Uniksiga, külalised võitsid, kuid alles lisaajal 89:84.

Kahel korral mõõnaperioodist välja tulnud Kalev/Cramo oli veel kolm minutit enne lõppu seitsmega taga. Rolands Freimanise ja Sten-Timmu Soku korvid viisid küll Eesti klubi 74:73 ette, kuid Uniksi viimasel rünnakul tõi täna 30 punkti toonud Keith Langford tabloole viiginumbrid 75:75. Kuna Kalevi viimased üheksa sekundit ei õnnestunud, algas kõik uuesti lisaajal. Seal näitas juba kindlust Uniks eesotsas Langfordi ja samuti 30 punkti toonud Anton Pankrašoviga ning Kaasani klubi kindlustas tabelis teist kohta tulemusega 89:84.

„Kalev väärib tunnustust. Vaatasime nende viimast mängu Lokomotiivi vastu, kus nad mängisid väga kõvasti ja Lokomotiiv on hetkel üks Euroopa parimaid võistkondi. Kalevi mängijate tegutsemine on tunnustust väärt,” rääkis Langford ETV spordisaatele. „Teadsime, et tuleb raske kohtumine, kuid meie meeskond vaevleb praegu pisut psühholoogiliselt, kuna langesime Eurocupi sarjast välja ja kaotasime raske mängu Nižni Novgorodile. Oleme teel tagasi enesekindluse poole.”

Kalevi parimana 19 punkti toonud Gregor Arbet ja Rolands Freimanis mängisid täna pea 40 minutit, Shawn King pisut ülegi. Põhjus lihtne – ebasobivate kaitseformatsioonide tõttu ei olnud neid võimalik suurt vahetada.

Kalev jätkab tabelis 14. kohal, kuid viimase aja tasavägised mängud Venemaa tippklubidega on näidanud meeskonnas tugevaid arengumärke.