1182 võitles Eesti-Läti ühisliiga poolfinaalis TTT-ga kõvasti, kuid tugevam võttis oma

Video
9.04.2016 18:38
Rubriik: Korvpall

1182 Tallinn kaotas Eesti - Läti ühisliiga poolfinaalis kodus Riia TTT-le 66:87 (17:23, 11:22, 21:14, 17:28).

Enne mängu oli põhjust ka pisut ajalugu meenutada. Kolm ja pool aastat tagasi, septembri lõpus 2012, suutis tollal Eclexi nime kandnud võistkond Riia TTT alistada – 75:69. Tookord tegi supermängu Viive-Kai Rebane, kelle arvele kogunes 26p+15lp. Tollasest koosseisust tulid täna TTT vastu väljakule Laina Mesila-Kaarmann, Annika Köster ja Marit Maaring. See 2012. aasta september jäi ka viimaseks korraks, kui 1182 (või Eclex) suutis TTT-d võita.

Samas, tänavu 27. veebruaril Tallinnas oli seis veel 35. minutil 1182 ja TTT mängus miinus kolm ehk 53:56. Lõpuks tegid lätlannad kõva lükke ja võitsid 69:56. Etteruttavalt võib öelda ka tänase kohta, et TTT spurt 17:2 kolmanda veerandi lõpust alates otsustas mängu saatuse, kirjutab Basket.ee.

Kuid 1182 võitles täna kõvasti, hästi mindi ründelauda ning püüti püsida TTT-ga samas tempos. Samas, sealt tulid ka eksimused. Kui TTT suudab kõva tempo pealt omad asjad ära teha ja 50% visata, siis meil kahjuks see kõik nii hästi ei õnnestu(d). Valus oli ka see, et palju kordi anti pall ära see enda otsaaudist mängu pannes. See tekitas kindlasti teatud frustratsiooni.

Mängujoonis ja pilt olid 1182-l enamasti üle keskmise, aga palju eksiti just üpris vabadelt kohtadelt (avapoolaja visketabavus 31 % vs TTT 50 %). Ometi, veel 14. minutil oli seis pärast Pirgit Püü viset 26:29. Seega kaotas 1182 teise veerandi lõpu 2:16.

Kolmanda veerandi eest tuleb 1182 siiralt kiita. Kuid sinna jäi ilmselt ka palju jõudu, vaimujõudu, energiat. Miinus 17 pealt tõid suuresti Köster, Püü ja Pokk koduvõistkonna 28. minutiks viie punkti kaugusele – 47:52. Kahetsusväärselt ei õnnestunud sealt edasi aga järgnevad rünnakud – kas visati rutakalt mööda või oli see lihtsalt ebaõnn?

Viimase veerandi alguse rebend 14:2 TTT-le sai aga otsustavaks (veerand lõpuks 28:17). Nii et lõpp oli vormistamise küsimus. 1182 alla ei andnud ja mängi oma mängu kenasti lõpuni, andes vajalikke minuteid siiski ka pingil istuvaile pallureile.

Lõpuks 21-punktiline ent võitluslik kaotus tänavu FIBA Eurocupis 16 parema hulka jõudnud tasemel tiimile, peamisele tiitlipretendendile.

"Minu hinnangul andis mäng lootust, mängujoonis eriti just," kommenteeris 1182 peatreener Howard Frier. "Palju jätsime oma võimalusi kasutamata, võibolla ikkagi kammitses kodus see tähtsa mängu võimalus üllatada... Olen oma naiskonna üle ikkagi uhke, samas tugevam oli parem, ses osas ei ole vaielda. Igatahes andis see mäng homseks pronksimänguks lootust."

Pirgit Püü sõnas videointervjuus liiga kodulehele, et kuigi mängu algus oli küllalt hea, käis eestlannade poolt mäng üles-alla, seda liialtki. "Homseks veel agressiivsust juurde, nii oleme heitluseks medali eest valmis."

Statistika põhikategooriad olid üsna võrdsed: laud TTT-le 47-46, korvisöödud 1182-le 18-17, pallikaotusi oli meile 16, TTT-l 9. Kahepunktivisked TTT kasuks 51 vs 39 %, kolmesed meile 24 vs 23 %, vv meile 73 vs 64 %. Oluline lisa statistikast: korvi alt pani TTT 46 punkti eestlannade 24 vastu!

Sydney Carter tõi võitjaile 19+5+4, Ieva Kraština 15, Kristen Mann 13 ja Ruta Veidere 13 p; 1182 poolel Pirgit Püü 12+3+3, Marit Maaring 12+6+4, Annika Köster 10+4lp, Mailis Pokk 9+8lp, Janett Perv 8+6+2, Laina Mesila-Kaarmann 8+7+2 ja Marie Roosalu 5p. Tagasihoidlikuks jäi üheksa pallikaotust teinud Birgit Piiburi panus – 29 min ja 2+2+3.

Pühapäevases pronksimängus kohtub 1182 Tallinn laupäevaõhtuse Vega1/Liepaja ja Lappeenranta Catzi kohtumise kaotajaga. Kui Liepajat on tänavu paar korda võidetud, siis Catzi mitte.