Pirgit Püü: läheme tihtipeale lihtsama vastupanu teed

Video
Anu Säärits
10.04.2016 23:01
Rubriik: Korvpall

Lõpule jõudis Läti-Eesti naiste korvpalliliiga neljas hooaeg, millest võtsid osa 12 naiskonda kolmest riigist. Eesti meister 1182 Tallinn kaotas pronksimängu seitsme punktiga Liepaja naiskonnale. Ühisliiga meistriks tuli taas Riia TTT, kes alistas 68:43 soomlaste Lappeenranta Catzi.

Eesti meisternaiskond jäi neljandat korda järjest Ühisliigas medalita, sest lätlannad olid teisel poolajal enesekindlamad ja pöörasid kaugvisete ralliga ägeda pronksimängu enda kasuks.

39:39 viigiga lõppenud avapoolaja järel hoidis 1182 Tallinnat mängus Pirgit Püü. Naiskonna kapten oli heas vormis ja viskas klubi parimana 24 punkti, tabades viiest kaugviskest neli. Kolmanda veerandi lõpus viis Püü oma tiimi 49:48 ette, kuid seejärel tegi mitme Läti koondislasega mänginud ja kiirelt palli liigutanud Liepaja otsustava spurdi sopsates lühikese aja jooksul sisse neli kolmest ja sinna see medal läks, sest vastase kaitsmisega jäädi jänni.

„Nad mängid väga ideaalilähedaselt. Oli karta, et kuna suutsime korvi alt päris ilusti kokku tõmmata, et mingil hetkel need kolmesed hakkavad. Jäime kaitses hiljaks ja lasime neil vabalt rünnata,” tõdes 1182 Tallinn kapten Püü ETV spordisaatele antud intervjuus.

Neljanda veerandi alguses kasvas Eesti meistri kaotus 53:65-le, kui taas skooris pronksimängu MVP auhinna saanud Liepaja kapten Kristine Silaraja.

Võideldi lõpuni ja -12 pealt jõuti ka miinus kahe peale, kuid siis rapsiti liialt ja tehti rumalaid lahendusi ning kaotati pronksimäng lõpuks 71:78.

„Neil on rohkem kannatust, nad suutsid meid loksutada kaitses ja meid väsitada. Me võib-olla tihtipeale läheme lihtsama vastupanu teed, ei oota enda momenti ära,” arutles Püü.

„Nemad lõpuga võitlesid ja tahtsid rohkem. Kuigi andsime endast parima, võitlesime hingest. Üks põhimängija kahjuks lõpus langes vigastusega välja. Seekord läks neljas aasta sedasi,” lausus 1182 Tallinn tsenter Laina Mesila-Kaarmann.

Kümme punkti toonud Annika Köster vigastas otsustava veerandi alguses põlve ja viidi kiirabiga haiglasse. Luumurdu mängijal ei tuvastatud, täpsem diagnoos ja ravi selgub lähipäevil.

Ühisliiga võitis kolmandat aastat Läti kuulsaim klubi Riia TTT, kes alistas finaalis lausa 25-punktilise ülekaaluga Soome meistri Lappeenranta Catzi.