TTÜ mängis Valmiera vastu võidu maha, Rapla kaotas võõrsil lähikonkurendile

Joonas Järveläinen (Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT)
30.11.2016 21:57
Rubriik: Korvpall

Korvpalli Balti liigas pidid mõlemad kolmapäeval võõrsil väljakul käinud Eesti klubi vastu võtma kaotuse, kui TTÜ KK meeskond jäi 75:82 alla lätlaste Valmiera /ORDO klubile ning AVIS Rapla kaotas 72:92 leedulaste Kedianai Nevežisele.

TTÜ meeskond oli Valmiera vastu võidus kinni kolm esimest veerandaega ning läks viimasele kümnele minutile vastu 13-punktilises eduseisu. Viimasel veerandil laguneti aga täielikult ning see kaotati 13:33.

Joonas Järveläinen kogus Eesti klubi poolel 24 punkti ja 8 lauapalli, Sten Olmre lisas 16 silma ja 5 korvisöötu ning Toomas Raadiku kontole kogunes 14 punkti ja 11 lauapalli. Janis Kaufmanis oli võitjate edukaim 22 punkti ja 5 sööduga.

Sarnane ärakukkumine toimus ka Rapla meeskonnaga, kes oli Nevežise vastu enne viimast veerandit veel löögipositsioonil, kuid 19:34 kaotus viimasel kümnel minutil võidule mängida ei lubanud.

Domen Bartož kogus Rapla parimana 23 punkti ja jagas 7 söötu ning Thomas van der Mars tõi 21 punkti ja 10 lauapalli. Indrek Kajupank ja Sven Kaldre arvele jäi 10 punkti. Leedu klubi parim oli Ignas Vaitkus 27 silmaga.

Nevežisel ja Raplal on nüüd A-alagrupi kahe paremana võrdselt 4 võitu ja 2 kaotust, TTÜ on 2 võidu ja 5 kaotusega B-grupis eelviimasel ehk 6. positsioonil.