Rakvere Tarvas langes Sõbra ümmargusel sünnipäeval konkurentsist, Rapla edasi poolfinaali

Video
25.04.2016 20:57
Rubriik: Korvpall

Rakvere Tarvas kaotas korvpalli meistriliiga veerandfinaali neljandas mängus kodus Avis Raplale 78:81 (24:28, 17:18, 9:18, 28:17) ja langes konkurentsist mängudega üks-kolm.

Pisut enam kui poolteist minutit enne lõppu juhtis Rapla näiliselt turvaliselt kaheksa punktiga, kuid siis tabasid kaugelt nii Roberts Stumbris kui ka Brandis Raley-Ross (76:78).

Pärast minutilist vaheaega kaotas Devin Brooks (Rapla) palli ja tegi Raley-Rossile vea, kes tabas mõlemad vabavisked. Järgnevalt tegi Mario Paiste (Rakvere) vea Maurice Kempile (Rapla), kes samuti vabavisketel ei eksinud (78:80).

Viimane sõna jäi siiski kodumeeskonnale, kuid Raley-Rossi vise viis sekundit enne lõppu ei tabanud. Lauapalli hankis Indrek Kajupank (Rapla), kellele mõistagi tehti kohe viga. Kajupank tabas esimese, eksis teisel viskel (78:81), kuid Tarvas enam mängu päästa ei suutnud.

Kolme veerandi järel lausa 14-punktilises eduseisus olnud, aga siis Tarva korvide ees pisut taandunud Rapla parimad olid 19 punkti korjanud Devin Brooks ja Maurice Kemp. Thomas van der Marsi nimele jäi 14 silma ja kümme lauapalli.

Peatreener Andres Sõbra 60. sünnipäeval vedas Rakvere meeskonda suuresti 31 punkti kogunud tagamees Brandis Raley-Ross, kelle kõrval oli 18 punktiga paremuselt teine skooritegija Roberts Stumbris.

Rapla ülekaal oli kõige selgem lauas - ühtekokku haarati 38 lauapalli, neist lausa 17 ründelauast. Tarva arvele jäi 25 lauapalli.

Rapla läheb poolfinaalis kõige tõenäolisemalt kokku Kalev/Cramoga, kes juhib Valga-Valka vastu mängudega kaks-null. Teise finalisti selgitavad Tartu Ülikool/Rock ja TLÜ/Kalev.