Alar Varrak: Kerr jäi täna rumalasse olukorda

Video
Alvar Tiisler
1.12.2016 22:06
Rubriik: Korvpall

Korvpalli Eesti meistrivõistluste liider Tartu Ülikool sai liigatabelisse hooaja esimese kaotuse. Kalev/Cramo võitis kodusaalis Tartu meeskonda 86:63.

Kapteni Gregor Arbetita mänginud, kuid see-eest lõpuks üleminekuloa saanud ja 17-aastase Matthias Tassi abi kasutada saanud Kalev/Cramo pidanuks paberil meeskondi kõrvutates teenima lihtsama võidu. Palavikus mängujuhi Tanel Sokuta tegutsenud Tartu Ülikool püsis mängus kolmanda veerandi lõpuni, kuid seisult 50:50 tegi Kalev koguni 25:4 spurdi ja võitis kohtumise lõpuks 86:63.

Eelkõige domineeris Kalev korvi all, visates kolmesekundialast koguni 42 punkti. Oma osa mängis tartlaste rütmi puuduses ka Soku puudumine, teda asendas vaid 15-aastane vanameistri Valmo Kriisa poeg Kerr. Seejuures oli Kerr Kriisa väljakul ka Kalevi spurdi alguses.

Kalev/Cramo resultatiivseimana viskas Demonte Harper 18 punkti, uus täiendus Cedric Simmons lisas 11. Tartu parim oli 16 punktiga Janari Jõesaar.

"Vahe jäi küll suur, kuid meil pole põhjust rusikaga vastu rinda taguda," vahendas ETV spordisaade Kalev/Cramo peatreeneri Alar Varraku mõtteid. "Murrangu hetk toimus siis, kui väljakul oli 15-aastane Kerr, kellest mul on väga kahju, kuid mis teha. Ma olen kunagi Kerri treeninud. Kui ta oli lasteaiapoiss, siis ta käis ühe aasta minu juures trennis ja selles mõttes jäi ta rumalasse olukorda."

Eurosarjast langenud Tartu vaevleb vigastuste küüsis. Täna sai vigastada ka äsja liitunud Janar Soo, seda vaid kaheminutilise mängu järel. Lisaks taastuvad erinevatest probleemidest vanemad tegijad. "Me tulime siia kõva lahingut andma," teatas TÜ juhendaja Gert Kullamäe. "Mõtlesime ainult võidust, seda esimesed 29 minutit ka näitasid. Kalev/Cramo mängib teises liivakastis. Teised on lihtsurelikud, kes võitlevad teise finaalikoha pärast."

Kalev jätkab mänge pühapäeval VTB Ühisliigas võõrsil Krasnojarski Jenissei vastu, Tartu kohtub järgmisel teisipäeval G4S Noorteliigaga.