Kalev/Cramo võitis ka neljanda mängu ja kaitses meistritiitlit (25)

Kalev/Cramo korvpallimeeskond (Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT)
17.05.2012 9:58 Uuendatud 21:46
Rubriik: Korvpall

BC Kalev/Cramo võitis korvpalli meistriliiga neljanda finaalmängu Tartu Ülikooli vastu 72:65 (21:16, 9:15, 20:14, 22:20) ning kogu seeria neli-null.

Tiitlikaitsjate parimad olid viimaseks jäänud kohtumises Bamba Fall 18, Gregor Arbet 13 ja Joosep Toome 10 punktiga. Lisaks võttis Fall lausa 19 lauapalli, neist seitse ründelauast. Ka pani ta neli blokki.

Tartlastele tõi Bill Amis 19, Vallo Allingu ja Kristo Saage 12 punkti. Sten-Timmu Sokk jagas kuus resultatiivset söötu.

Kalev/Cramo tabas kahepunktiviskeid 16/44 (Tartu Ülikool 17/41), kolmeseid 9/16 (8/18) ja vabaviskeid 13/16 (7/9). Lauavõitluses jäi Kalev/Cramo peale 39:28. Pallikaotusi tegid mõlemad 12.

Mäng algas kalevlase Gregor Arbeti tabamusega, kuid külalised pääsesid juhtima 5:2 ja 9:5. Siis läks kodumeeskond 13:9 ja 16:11 ette, suuresti tänu Gregor Arbeti tööle. Kalev juhtis veel viimastel sekunditel 21:13, aga Valmo Kriisa tabas koos avaperioodi lõpusireeniga kolmese. Seega esimese veerandi järel seis Kalevile 21:16.

2. veerandaeg:

Teise veerandaja alguses ei saanud kumbki meeskond palli korvi. Esimesena tuli sellega toime Tartu, kui mängitud oli 3.15 ja Vallo Allingu tabas keskpositsioonilt. Kalevlased juhtisid 24:18, kuid siis tegid lõuna-eestlased 8:0 spurdi. Järgnes punkt-punkti heitlus poolaja lõpuni ja pärast Kristo Saage kaugviset võitsid selle tartlased 31:30.

3. veerandaeg:

Teise poolaja alguses pääses Tartu Ülikool ette 37:30, aga Kalev/Cramo vastas sellele 12:2 spurdiga ning juhtis omakorda 42:39. Pärast Joosep Toome ja Bamba Falli korvi olid kalevlased juba ees 50:43 ja viimasele pausile mindi seisul 50:45.

4. veerandaeg:

Neljas veerandaeg möödus Kalevi juhtimisel ja parimal juhul kasvatati edu kümnele silmale (64:54). Tartu lootused tärkasid 57 sekundit enne lõppu, kui Saage tabas üheksalt meetrilt kolmese (64:59). Viimaste sekundite vigade ja time-out'ide virvarris ei õnnestunud tartlastel siiski lähemale kui viis punkti saada ning Kalev/Cramo võidunumbrid olid 72:65.

Enne mängu:

Kahe endise tippkorvpalluri, teist hooaega Kalev/Cramo klubi juhendava Aivar Kuusmaa ning jaanuarist Tartu Ülikooli meeskonna peatreenerina töötava Gert Kullamäe järjekordne vastasseis treeneripingil leiab aset Saku Suurhallis. Kalev/Cramo juhib finaalseeriat 3:0 ja kindlustab täna võidu korral endale meistritiitli.

Kolm eelmist finaalmängu on kulgenud tiitlikaitsja Kalev/Cramo dikteerimisel, kes on kolm võitu võtnud veenva, keskmiselt 13,6-punktilise paremusega, kirjutab Basket.ee.

Aivar Kuusmaa hoolealused kohtasid kõige vihasemat vastupanu alles teisipäevases kodumängus, kus tänu 17:6 lisaajaedule saadi raske 87:76 võit.

Kusjuures, viimati suutis Tartu Ülikool finaalis oma põhikonkurendi selja prügiseks teha 2008/2009. aastal, kui seeria neljandas kohtumises võeti Saku Suurhallis 74:49 võit.

Pärast seda on Kalev/Cramo võitnud juba üheksa omavahelist finaalmängu järjest. Kaks võitu võeti 2008/2009. hooaja lõpetuseks, neli mullu ja kolm tänavu.