Eesti ultrajooksja võitis 100 km MM-il oma vanuseklassis hõbemedali

Ranno Erala (Foto: Eve Talts)
29.11.2016 9:57
Rubriik: Kergejõustik

Hispaanias, Los Alcazares toimunud 100 km jooksu maailmameistrivõistlustel sai ainsa eestlasena osalenud Ranno Erala M40 vanuseklassis ajaga 6:47.40 teise koha. See tulemus on ka 100 km ultrajooksus uueks Eesti rekordiks.

Eesti jooksja selja taha jäid sellised maailmakuulsad ultrajooksjad nagu 2016. aasta Ulravasani võitja Jarle Risa ja 12 tunni jooksu maailmarekordiomanik Zach Bitter. M40 klassis oli võidukas rootslane Fritjof Fagerlund.

Üldvõit läks tulemusega 6:18.22 jaapanlasele Hideaki Yamauchile, Erala lõpetas üldarvestuses 17. kohaga.

Distants koosnes kümnest 10 km pikkusest ringist, mis kulgesid piki Los Alcazare linnatänavaid ja rannapromenaadi. "Rada oli tasane, kõrguste vahe oli vaid kuus meetrit," kommenteerib Ranno Erala pressiteate vahendusel. "Start anti enne päikesetõusu, kell 7, kuid 100 km pikkune distants tähendas, et joosta tuli ka keskpäeva palavuses ja tihedas äikesevihmas."

Erala keskmiseks kilomeetri tempoks 100 km jooksul kujunes 4.04.