Keio Kits ebaõnnestunud Viljandi järve jooksust: maksapiste rikkus plaani (1)

Video
Olev Kenk
1.05.2016 22:59
Rubriik: Kergejõustik

87. korda peetud suurjooksu ümber Viljandi järve võitis Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira, kelle võiduaeg 35.23 on järvejooksu aegade kuues tulemus. Naistest oli kiireim Liina Luik.

Kuigi korraldajate hinnangul oli tänane favoriit Viljandimaa mees Keio Kits, võis juba esimeses vahefinišis Orika sillal näha, et keenialase Ibrahim Mukunga minek on parem.

"Tegelikult oligi plaan ta eest ära lasta, et loota (jooksu) teisele poolele, kus on minu leib - ülesküntud põld ja muda. Paraku maksapiste rikkus selle plaani," sõnas Kits pärast võistlust ETV spordiuudistele.

Mukunga saigi kaela võidupärja, ka teine koht läks Eestist välja ja selle sai lätlane Rainis Hartmanis. 2012. aastal jooksu võitnud Keio Kits pidi leppima kolmanda kohaga, aeg 37.23. Mukunga võitu jääb meenutama võitjate alleele püstitatud mälestuskivi.

Naiste kiireim Liina Luik on järvejooksult noppinud ridamisi teisi ja kolmandaid kohti, täna sõitis ta Viljandisse võitu vormistama.

"Viljandi jooks on selline nagu ta on - väga raske krossirada. Siin ajalist eesmärki ei saagi seada," sõnas Luik ning lisas, et täna olid suurimateks konkurentideks talle mehed: "Tugevad naised jäid kahjuks taha. Pidin koos meeste jooksma ja mõnus oli!"

Imeilus ilm meelitas 11,4 kilomeetri pikkusele rajale 3063 jooksusõpra, lisaks veel 655 kepikõnni harrastajat.