Ksenija Balta: ma olen õnnelik, et olen taas tagasi tiitlivõistlustel

Video
Helar Osila
20.03.2016 9:22
Rubriik: Kergejõustik

Sisekergejõustiku maailmameistrivõistlustel Portlandis sai Ksenija Balta kaugushüppes 7. koha. Kõrgetasemelise võistluse kaks paremat hüppasid kaugust üle seitsme meetri.

Ksenija Balta viiest hüppest neli paremat jäid vahemikku 6.57 kuni 6.60. Esimeses ja viiendas voorus hüppas ta 6.59 ning parima tulemuse 6.60 neljandas voorus.

"Kohe pärast võistlust ma olin natuke pettunud. Eesmärk siiski oli teha parem tulemus, kui ma sellel hooajal olen teinud ehk parem kui 6.76. Samas, see teekond on olnud mul nii pikk ja keeruline. Ma olen tegelikult õnnelik, et ma olen jälle tiitlivõistlustel ja miinimumprogramm, saada finaali, selle ma ikkagi täitsin ära," rääkis Balta ETV spordiuudistele.

Hooaja tippmargiga võinuks Balta 7. kohalt tõusta viiendaks, kuid kõrgemad kohad alates 4. saavutati tulemustega, mis paremad Eesti rekordist. Pronksmedali võitja Lorraine Ugen Suurbritanniast hüppas 6.93 ning edestas nelja sentimeetriga ameeriklannat Janay DeLoachi.

Esikohaduellis juhtis enne viimast hüppevooru Ivana Španovic isikliku rekordiga 7.07, kuid sellestki jäi Serbia kaugushüppajale väheks, et võita karjääri esimene maailmameistritiitel. Hoopis olümpiavõitja Brittney Reese võitis oma 7. tiitlivõistluste kuldmedali hüpates viimasel katsel 7.22.

"Ma ei arvanud, et Reese on selleks võimeline ja ma ei arvanud, et Španovic on selleks võimeline ja ma ei arvanud, et Ugen selleks võimeline on. Reese'i tulemus on muidugi fantastiline. Siin kohapeal olla on super. Ma tunnen ennast selles seltskonnas jätkuvalt ennast väga hästi, kuigi esikolmikust ma jäin päris kaugele. Suvi on ees ja eks ma üritan kõik teha selleks, et asjad läheksid paremaks," arvas Balta.

Viievõistluse võitis Brianne Theisen-Eaton, ehkki enne viimast ala 800 meetri jooksu paistis kuldmedal olevat juba püüdmatus kauguses. Ometi suutis ta 150-punktilisest kaotusseisust maailmameistriks tulla, sest võitis liidrina jooksu alustanud ukrainlannat Anastassia Mohnjuki 13 sekundiga. Varem maailmameistrivõistlustel kolm korda hõbedaga leppinud Theisen-Eaton jõudis lõpuks ometi kullavõiduni punktisummaga 4881.

Meeste 60 meetri jooksu finaali favoriidina läinud Asafa Powell pidi vastu võtma kaotuse. Uus maailmameister Trayvon Bromell jooksis võiduajaks 6,47. Ameeriklase järel teisena lõpetanud Powell oli poolfinaalis ja eeljooksus saavutanud aja 6,44.