Teemantliiga etapil Roomas ohustati naiste 5000 m jooksu maailmarekordit

Video
Helar Osila
3.06.2016 22:54
Rubriik: Kergejõustik

Kergejõustiku Teemantliiga võistlusel Roomas hoolitsesid võistlusõhtu parimate tulemuste eest Aafrika jooksjad. Napilt jäi puudu maailmarekordist naiste 5000 meetri jooksus.

Etioopia jooksja Almaz Ayana oli maailmarekordi graafikust ees kolme kilomeetri järel lausa 8 sekundit ja nelja kilomeetri järel veel viis sekundit, kuid lõpuks tuli leppida kõigi aegade teise tulemusega 14.12,59. Tirunesh Dibaba rekordist jäi teda lahutama pisut vähem kui poolteist sekundit.

Väljakualadel oli parimaks tulemuseks kaugushüppe olümpiavõitja Greg Rutherfordi 8.31. Kõrgushüppes ületas võidumees Bogdan Bondarenko 2.33.

Heitealadel jäid võidutulemused tagasihoidlikumaks. Robert Urbanek heitis ketast 65 meetrit ja naiste odaviske võitja Sunette Viljoen sai kirja 61.95. Valerie Adams tõukas kuuli 19.69, mis on vigastuste järel tippu tagasi pürgiva neljakordse maailmameistri parim tõuge viimase paari aasta jooksul.

Justin Gatlin sai hooaja kuuenda võidu, läbides 100 meetrit 9,93 sekundiga. Vaid ühe sajandikuga kaotas talle Ameer Webb ja kuue sajandikuga Euroopa esisprinter Jimmy Vicaut. Viimase kolme hooaja vältel on Gatlin kaotanud vaid ühe 100 meetri jooksu - mullu MM-finaalis Usain Boltile.