Räim: oligi aeg Eesti meistrivõistluste särk Saaremaale tagasi tuua

Video
Rivo Saarna
26.06.2016 22:33
Rubriik: Jalgrattasport

Jalgratturite grupisõidus tuli esmakordselt Eesti meistriks Mihkel Räim. Tiitlikaitsja Gert Jõeäär haiguse tõttu startida ei saanud.

Meeste eliitratturite ja kuni 23-aastaste vanuseklassi meistrid selgusid Kiili ümbruse teedel laugel, 179 kilomeetri pikkusel rajal. Kolm Eesti tugevamat profiratturit – Rein Taaramäe, Tanel Kangert ja Gert Jõeäär – erinevatel põhjustel stardis polnud.

Sõidu algul eraldus 14-liikmeline liidergrupp, kuhu saja kilomeetri läbimise järel jäid üksmeeles tööd tegema tosin ratturit – Norman Vahtra, Karl Patrick Lauk, Aksel Nõmmela, Alo Jakin, Silver Mäoma, Risto Raid, Kristo Enn Vaga, Mihkel Räim, Anti Arumägi, Josten Vaidem, Steven Kalf ja Siim Kiskonen.

Neli ringi enne lõppu kiirendasid Iisraeli klubi Cycling Academy proff Mihkel Räim ja Prantsusmaa klubi Auber93 rattur Alo Jakin, U-23 ratturitest suutis nendega kaasa minna tänavune U-23 temposõidu meister Silver Mäoma.

Tundus juba, et liidertrio rünnak toimus aga liiga vara ning tihedas vihmasajus sõidavad Lauk, Nõmmela, Vaga ja Raid vahe kinni. Kuid jälitajatele käis pakutud tempo siiski üle jõu ning finišisirgele tuli liiderkolmik koos. Tihedas paduvihmas võitis oma esimese grupisõidu Eesti meistrisärgi saarlane Mihkel Räim, tema järel teisena lõpetanud Silver Mäoma tuli U-23 vanuseklassi Eesti meistriks.

„See oli kass-hiire mäng, ma lihtsalt jäin rahulikuks ja ootasin, kuni keegi murdub,” ütles Räim ETV spordisaatele. „Eliidi Eesti meistrivõistluste särk toodi Saaremaale 1990. aastate alguses, nüüd oligi aeg see tagasi tuua.”

Silver Mäoma tegi U-23 vanuseklassi arvestuses kuldse duubli, olles kiireim nii temposõidus kui täna.

Eesti grupisõidu meister lendab aga homme juba Ungarisse, et osaleda uuel nädalal teisipäevast pühapäevani vältaval Ungari velotuuril.