Video
Rivo Saarna
27.05.2016 16:30
Rubriik: Jalgrattasport

Täna alanud Eestimaa velotuuri avaetapi võitis grupifinišis poolakas Grzegorz Stepniak (CCC Sprandi Polkowice). Mihkel Räim (Cycling Academy Team) lõpetas teisel kohal.

Ülemistelt alustas Taaralinna suunas 190 kilomeetrist teekonda sadakond ratturit. Distantsi esimesel poolel püsis peagrupp koos. Vahefiniši preemiasekunditel on velotuuri üldarvestuses oluline kaal ja oli eeldada, et esimese vahefiniši eel Järva-Jaanis püütakse gruppi lõhkuda. Vahefiniši võitis Saksamaa koondise rattur Konrad Gessner, tiitlikaitsja Martin Laas oli kolmas.

Mõned kilomeetrid hiljem liidrid vahetusid, neli jooksikut kasvatasid paarikümne kilomeetriga vahe peagrupiga ligi kolmele minutile. Teiseks vahefinišiks edu küll kahanes, kuid Jõgeval jagasid preemiasekundid Läti, Norra ja Valgevene kontinentaalklubide ratturid. Mäefinišini Luual suutis liiderkvartett stabiilset üheminutilist edu hoida, ent lõpukilomeetriteni jooksikutel püssirohtu ei jätkunud.

Finišisirgele Turu tänaval kihutas grupp koos. Tihedas heitluses saavutas mullu Eesti U-23 parimaks ratturiks nimetatud ja tänavu Iisraeli klubi esindav Mihkel Räim teise koha.

Stepniaki järel sai teise koha Mihkel Räim ning kolmas oli Rootsi koondislane Ludwig Bengtsson. Esikümnesse mahtusid veel Eesti koondislased Karl-Patrick Lauk (7. koht) ja Norman Vahtra (9. koht). Martin Laas lõpetas täna 83. kohal.

Homme jätkub Eestimaa velotuur Tartu linnaringil tänavasõiduga.