Eesti naiste jalgpallikoondis kaotas Tartus Belgiale viie väravaga

Video
Anu Säärits
3.06.2016 22:29
Rubriik: Jalgpall

Eesti naiste jalgpallikoondis võõrustas Tartus toimunud Euroopa meistrivõistluste valikmängus tugevat Belgia naiskonda, kui alagrupi liidrile kaotati selgelt 0:5. Belgia naiskond asub maailma reitingus 28. ja Eesti jalgpallinaiskond 80. kohal.

Kui Belgia oli eelnevates Euroopa meistrivõistluste valikmängudes saanud kirja kolm võitu ja kaks viiki, siis Eestil viis kaotust. Aprillis alistas Belgia kodumurul meie naiskonna 6:0 ja pani tänagi kohe palli liikuma ning turmtule peale.

Klubijalgpalli Prantsusmaal mängiv Eesti väravavaht Getter Laar sai kõvasti tööd ja päästis rea ohtlike olukordi, kuid kümnendal minutil mängiti kaitses täiesti ebaõnnestunult ja omaväravast jäädi 0:1 taha.

Peamiselt kaitses istuma pidanud eestlannadel häid kontrarünnakuid teha ei õnnestunud, kuid tänu Laari tõrjetele ja õnnele püsis vastaste minimaalne edu üsna pikalt. 38. minutil ei suudetud nurgalöögist tulnud palli ära klaarida ja rivaalide kogenud kapten Aline Zeler viis Belgia 2:0 eduseisul puhkepausile.

Belgia valdas kindlalt palli ja lõi teisel poolajal kümne minuti jooksul lausa kolm väravat. Osavamale vastasele jäeti liialt palju mänguruumi ja 70. minutil kindlustas Janice Cayman Belgiale 5:0 võidu ja edasipääsu järgmise aasta EM-finaalturniirile. Eesti püsib kuue mängu järel värava ja punktita.

"Me ei jõua 90 minutit selle tempoga kaasas käia. Esimesed kaks väravat olid õnnetud ja neid ei oleks pidanud olema ja teisel poolajal nad panid oma füüsilise vormi maksma," arvas meie koondise puurivaht Getter Laar intervjuus ETV spordiuudistele.

Esmaspäeva õhtul kell seitse võõrustatakse Tamme staadionil Bosnia ja Hertsegoviina koondist.

"Ma arvan, et samasuguse suhtumisega nagu täna sellele mängule minnes me suudame nendega kindlasti vastamisi seista ja pakkuda võrdset mängu. Ma arvan me läheme võidu järele," lisas Laar.