Eesti ja Rootsi jalgpallikoondised mängisid viiki

Eesti jalgpallikoondis (Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT)
6.01.2016 8:06
Rubriik: Jalgpall

Täna Abu Dhabis toimunud Eesti ja Rootsi vaheline jalgpalli sõpruskohtumine lõppes 1:1 viigiga.

56. minutil õnnestus Rauno Sappinenil teha vaheltlõige ja anda sööt Albert Prosale, kes viis Eesti 1:0 juhtima. 70. minutil Rootsi viigistas ja selle tulemusega mäng lõppeski.

Eesti tänane koosseis: Pavel Londak, Taijo Teniste (46. Markus Jürgenson), Nikita Baranov, Karol Mets, Artur Pikk, Ilja Antonov (75. Vladimir Avilov), Andreas Raudsepp, Maksim Gussev (77. Hindrek Ojamaa), Sander Puri (46. Andre Frolov), Mattias Käit (46. Rauno Sappinen), Igor Subbotin (46. Albert Prosa).

Enne mängu:

Eesti jalgpallikoondis peab uue aasta esimese kohtumise 6. jaanuaril Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis, kus vastaseks on Rootsi koondis, kes alistas novembris Euroopa meistrivõistluste play-off'is Taani ning pääses järgmise aasta suvel peetavale finaalturniirile.

11 korda MM-finaalturniiril ja 5 korda EM-finaalturniiril mänginud Rootsi parimad saavutused on 1958. aasta MM-hõbe ja 1992. aasta EM-il poolfinaali jõudmine.

Eesti ja Rootsi on seni kohtunud 15 korda, esimest korda aastal 1921 Tallinnas, kus mäng lõppes 0:0 viigiga, ning viimati oldi vastamisi 4. septembril 2014 Solnas, kus Rootsi võitis 2:0.