Tagareast startinud Janno Ligur võitis Eesti rallikrossi meistrivõistluste etapi Super1600 klassis

Video
Karl Mihkel Eller
4.06.2016 22:25
Rubriik: Autosport

Eesti rallikrossi meistrivõistluste teine etapp sõideti täna Laitse rallipargis. Kõige tihedam oli konkurents Super1600 klassis, kus stardis oli 17 võistlejat. Eelsõitude kiireim oli juunioride arvestuses sõitnud, alles 14-aastane soomlane Sami-Matti Trogen. Järgnesid Eestit Euroopa meistrivõistlustel esindavad Siim Saluri ja Janno Ligur.

Kuigi soomlane Trogen sai kuueringilist finaali alustada parimalt stardikohalt, suutis avakurvi esimesena jõuda Saluri. Eelsõitudes auto mootoririkke tõttu ühe sõidu katkestama pidanud Ligur sai finaaliks masina taas töökorda ning hakkas ring-ringi haaval aina enam Salurile kuklasse hingama.

Viimasel ringil suutis Ligur liidriks tõusta ja võtta etapivõidu. 3,1 sekundiga kaotas talle Saluri, kolmandaks tuli Mihkel Varul. Soomlane Trogen pidi leppima neljanda kohaga.

"Finaalis startisin tagareast. Enne starti mõtlesime meeskonnaga, et lihtsalt alla andma ei lähe," lausus Ligur. "Tuleb tagantreast väga hea start teha ja see sõit ära võita. Škodaga on see rada veel vägevam. On sarnane Euroopale - suured kiirused. Kogu auto potentsiaali saab siin ära kasutada."

Sarja kokkuvõttes juhib 54 punkti kogunud Janno Ligur, kahe punktiga jääb temast maha Siim Saluri. Mihkel Varul on 41 punktiga kolmas.

Tagasillaveoliste TouringCaride finaali võitis Siim Sündema ning Supercaride klassis Ricardo Bortkevitš. Eesti rallikrossi meistrivõistlused jätkuvad kahe nädala pärast Missos.