Tartu rallil haarasid liidrikoha Murakas ja Adler

Video
23.09.2016 20:23
Rubriik: Autoralli

Eesti meistrivõistluste arvestusse kuuluval Tartu rallil juhivad pärast esimese võistluspäeva kaht kiiruskatset Roland Murakas ja Kalle Adler.

Murakas ja Adler võitsid päeva esimese, 11-kilomeetrise katse, kuigi edestasid Egon Kauri ja Silver Simmi (Mitsubishi Lancer Evo IX) vaid 0,2 sekundiga. Kolmandad olid Kaspar Koitla - Andres Ots (Mitsubishi Lancer Evo IX), kes kaotasid neile täpselt kahe sekundiga.

Avakatsel neljandat aega näidanud rainer Aus ja Simo Koskinen (Mitsubishi Evo IX) olid aga kiireimad kaks kilomeeetrit pikal Tartu linnakatsel. Täpselt 1,7 sekundiga kaotasid Murakas - Adler ning Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo VIII).

Esimese päeva kahe katse järel juhivad Murakas - Adler nüüd 1,5 sekundiga Kauri ja Simmi ees. Nii Koitla - Ots kui ka Aus - Koskinen jäävad liidrist 2,7 sekundi kaugusele. Viiendad on Bundsen - Loštšenikov (+4,6).

"Arvasin, et linnakatsel veel ei ole nii pime ja otsustasin lisatulesid autole mitte panna, kuid oleks vist siiski pidanud. Kaotasin selle tõttu katse alguses mõne sekundi, kuid muus osas on kõik ok," võttis Tartu Rally avapäeva võitnud Murakas Tartu linnakatse ja avapäeva korraldajate pressiteate vahendusel kokku.

Laupäeval sõidetakse Tartu rallil üheksa kiiruskatset. Neist esimene algab kell 8.58 ja viimane 17.16.