Tervisesport

12. korda toimuv heategevuslik teatejooks ootab osalejate rekordit

25.04.17 ... Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus toimub tänavu koguni 25 paigas üle Eesti ning korraldajate sõnul oodatakse sellest osa võtma rekordilist arvu 5.-9. klasside lapsi. 11. mail toimuvale jooksule saab registreerida veel teisipäevani.

Suurjooksu preemiafond seati meestele ja naistele võrdseks

25.04.17 ... Suurjooksu ümber Viljandi järve korraldustoimkond võrdsustas esmaspäeval langetatud otsusega meeste ja naiste preemiafondi ning tegi lisaks rahalised auhinnad kuuele paremale lõpetajale.

Ibrahim Mukunga Wachira sai Kõrvemaal suure võidu

23.04.17 ... Kõrvemaa kevadjooksu uuele 18 km võistlusrajale tehti vääriline rajarekord, kui Ibrahim Mukunga Wachira läbis selle 58 minuti 42 sekundiga.

Ümber Viljandi järve jooksu parimaid ootab kokku 3400 eurot

21.04.17 ... 1. mail startivale ümber Viljandi järve jooksu kiireimatele on välja pandud 3400 euro suurune preemiafond, millest meeste võitjale kuulub 800 ja naiste parimale 500 eurot.

Kuu aja pärast toimuv Maijooks paneb tuhanded naised liikuma

20.04.17 ... Kuu aja pärast toimuva 30. SEB Maijooksu enam kui pooled stardipääsmed on juba välja müüdud. Naiste suurimale liikumissündmusele pääseb tänavu starti 15 000 osalejat.

Sander Jürs näitas Rae Run kevadjooksul tõusvat vormi

20.04.17 ... Harjumaal Rae vallas Jüri terviseradadel toimus eile spordiklubi UP Sport eestvedamisel ligi 200 võistleja osalusel Rae Run kevadjooks. 6 km pikkuse põhijooksul võitsid esikoha Sparta spordiseltsi esindaja Sander Jürs, Indrek Ilumäe ja Arvi Alamaa ees ning naistest samuti Spartasse kuuluv Brit Rammul, kes edestas Maris Ternot ja Loona Pärnakivi.

Adidas tegi Bostoni maratonil tõelise turundusprohmaka

20.04.17 ... Bostoni maratoni peasponsor Adidas tekitas üleeile võistluse lõpetajate seas äärmiselt ebaõnnestunud sõnastusega e-posti saates soovitule vastupidise reaktsiooni.

Tartu Jooksumaratoni programmi avab tasuta ühistreening

19.04.17 ... Esmaspäeva, 24. aprilli õhtupoolikul peetakse Elvas, Tartumaa Tervisespordikeskuses traditsiooniline 35. Tartu Jooksumaratoni avaüritus ehk tasuta ühistreening. Kokku on ühistreeningule oodata kuni 500 jooksjat ja kepikõndjat.

LHV tervisejooks ja -kõnd motiveerib regulaarselt liikuma

18.04.17 ... 2017. aastal 15.juubelit tähistav LHV tervisejooks ja -kõnd sari alustab 19. aprillil Kadriorus ja 20. aprillil Lauluväljakul. Stamina spordiklubi poolt korraldatav populaarne liikumisharrastuse sari motiveerib sarjaga liitunuid regulaarselt liikuma ja pakub võimaluse vähemalt kord nädalas sörkjooksu või kõndi tehes kolleegide ja sõprade seltsis päevatööst lõõgastuda ja nii oma tervise eest hoolt kanda.

Ümber Viljandi järve jooksu rekordimehele viidi kutse koju

18.04.17 ... Kõige rohkem kordi ümber Viljandi järve jooksu lõpetanud Benno Viirandi sai esmaspäeva ennelõunal personaalse kutse tänavu 1. mail startivale suurjooksule. 58 korda jooksu lõpetanud Viirandile andis tema kodus kutse kätte ümber jooksu peakorraldaja Mati Jürisson.

Huvi Viljandi järvejooksu vastu on jätkuvalt kõrge

17.04.17 ... Pool kuud enne 88. ümber Viljandi järve jooksu starti on end kevadisele suurjooksule kirja pannud 2600 jooksjat ja ligi 700 kepikõndijat, mis tähendab et 1. mail on Viljandisse oodata ligi 4000 rahvasportlast.

Luitejooksu võitsid Leonid Latsepov ja Birgit Pihelgas

16.04.17 ... Pühapäeval, 16. aprillil, Pärnu Kahe Silla Klubi hooaja algust tähistanud kümnes Luitejooks tõi karget kevadpäeva nautima rohkelt rahvast. Esialgsete andmete kohaselt võttis sündmusest osa ühtekokku 1168 spordisõpra: 600 luitejooksul, 105 käijat-kepikõndijat ajavõtuga luiteretkel ja 85 ajavõtuta retkel, 67 koertekrossil, 36 koerte luiteretkel ning 275 draakoni lastejooksudel.

Ümber Viljandi järve tuleb künnipäevajooks

14.04.17 ... Reedel kutsuvad ümber Viljandi järve jooksu korraldajad kõiki huvilisi ühisele treeningjooksule, et selle kevade rajaolusid proovida ning sõbraga mõõtu võtta ning sel päeval lõpeb ka kolmas jooksule registreerimise voor.

Aprillis algab tänavune Narva jooksusari

12.04.17 ... Narva spordikalender on kogu algava hooaja spordiüritusi täis. Narva jooksusari toimub kolmandat aastat järjest ning koosneb viiest erinevast jooksuüritusest, kus saavad osa võtta kõik, kes tunnevad huvi spordi ning liikumisharrastuse vastu.

Algab noortele suunatud kampaania „Linnamaratoni Challenge!“

11.04.17 ... Mai esimesel pühapäeval peetava 35. Tartu Jooksumaratoniga algab kuus kuud kestev noortele suunatud kampaania, mille eesmärgiks on tuua senisest rohkem noori jooksuradadele.

Eesti suurim jooks saab õhtuse stardiaja

10.04.17 ... Eesti suurima rahvaspordisündmuse SEB Tallinna Maratoni kõige populaarsem distants saab uue stardiaja.

Eesti – Soome 100+ maavõistlusel on kirjas üle 200 võistkonna

04.04.17 ... 10. juunil toimuvale Eesti – Soome 100+ jalgpalli maavõistlusele on tänaseks registreerinud juba 203 võistkonda.

Pühapäeval toimub Nõmmel 87. Rabajooks

04.04.17 ... Pühapäeval, 9. aprillil korraldatakse Harku raba teedel juba 87. korda Rabajooksu. Rabajooks on traditsiooniline Nõmme spordiüritus, mis toimub kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Rabajooks on kõigile osavõtjatele tasuta ning üritusele on oodatud ka kepikõndijad.

Ümber Viljandi järve jooks toob kokku tuhandeid osalejaid

03.04.17 ... Täpselt kuu enne ümber Viljandi järve jooksu starti on end suurele jooksupeole kirja pannud 2600 inimest. Korraldajad on samal ajal alustanud raja korrastamisega ning uute joogipunktide kohad on suures osas ettevalmistatud.

Tartu maraton üllatab uute distantsidega

30.03.17 ... Mais aset leidval 35. Tartu Jooksumaratonil on kõikidel spordihuvilistel seekord võimalik joosta ka lühemal, 5-kilomeetrisel distantsil. Lisaks uuendatakse septembris toimuva Rattamaratoni programmi.

Fosforiidi sõit viib jalgratturid salapärastesse kohtadesse

30.03.17 ... Vähem kui kuu aja pärast saab alguse EventRent Elamussõitude sarja teine hooaeg. Esimene etapp, mis kannab intrigeerivat nime Hansaviimistluse Fosforiidi sõit, toimub 22. aprillil Maardus ja Jõelähtme vallas endistel fosforiidialadel.

Eesti suusatipud pingutasid üheskoos tulevikutegijatega

21.03.17 ... Mitmed Eesti suusakoondise liikmed veetsid tänase vesisevõitu pärastlõuna Põltsamaa Kuningamäe suusarajal, et koos kohalike väikeste suusatajatega võistelda paarissprindis. Kõik, kel tahtmist, said sisse astuda Venemaa suusakoondise määrdebussi.

Ümber Viljandi järve jooksu stardinimekirjas on 1700 osalejat

20.03.17 ... Ligi 1700 inimest on märtsi keskpaiga seisuga teatanud oma osalemisest 1. mail peetaval ümber Viljandi järve jooksul, mis tänavu stardib juba 88. korda.

ETV2 tänane teemaõhtu pühendub jalgrattaspordile

19.03.17 ... ETV2 tänane teemaõhtu on pühendatud rattaspordile. Alates kella poole kaheksast jõuab ekraanidele seitse jalgrattasõidule pühendatud saadet ja filmi.

Juuni alguses toimub Kadriorus heategevuslik jooks

13.03.17 ... Rimi Eesti Food AS, Eesti Lasterikaste Perede Liit ja jooksusündmuste organiseerija Spordiürituste Korraldamise Klubi korraldavad tänavu esmakordselt koos heategevusliku Rimi juunijooksu, mis toimub 3. juunil Kadriorus.

Uuring: väikegi kehalise aktiivsuse kasv vähendab ärevust ja depressiooni

10.03.17 ... Kümnes Euroopa riigis tehtud uuringus, mille töörühma kuulus ka Tallinna ülikooli sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask, hinnati noorte kehalist aktiivsust ja selle seost vaimse tervisega. Uuringu tulemusel selgus, et juba väiksemgi kehalise aktiivsuse kasv omab olulist positiivset mõju vaimsele tervisele, kusjuures olulisel kohal on mõõdukus.

Kõrvemaa suusamaraton jääb lumepuuduse tõttu ära

02.03.17 ... Kui Kõrvemaa maratoniraja olukord oli nädala alguses veel hea, siis viimased kaks ööpäeva sadanud vihm ja plusskraadid on olukorda drastiliselt muutnud. Nädala lõpuks lubatakse küll miinuskraade, kuid mitte sademeid ja see muudab niigi lumevähese raja sõitjatele ohtlikuks. Kõrvemaa Nelikürituse korralduskomitee on sunnitud teavitama, et selle aasta suusamaratoni ja kogupere suusapäeva kahjuks ei toimu.

Haanja maraton toimub tänavu suusamatkana

01.03.17 ... Estoloppeti neljas etapp ehk 43. Haanja maraton toimub suusamatkana. Start kuni 30 km pikkusele distantsile antakse kell 11.30. Pool tundi varem toimuvad Mini Estoloppeti Saare lastesõidud, kuhu oodatakse sportima kõiki väikeseid suusasõpru.

"Vabariigi terviseks" tehti Eesti terviseradadel maakerale peale poolteist ringi

27.02.17 ... Terviseradade kuu raames vabariigi sünnipäeva tähistamiseks tehtud üleskutse „Vabariigi terviseks!“ võtsid 24.-26. veebruaril vastu umbes 6500 inimest, kes läbisid üle Eesti paiknevatel terviseradadel joostes, kõndides, suuskadel või jalgratastel kokku ligi 60 000 kilomeetrit. Sellega sai sümboolselt maakerale peale tehtud koguni poolteist ringi.

Roman Fosti viib neljapäeval tervisespordihuvilistele läbi näidistreeningu

23.02.17 ... Eesti Vabariigi aastapäeva eelõhtul, neljapäeval, 23.veebruaril kell 14.00, toimub Lauluväljakul suvise LHV tervisejooks ja -kõnd sarja avaüritus, kuhu on oodatud kõik tervispordihuvilised, kes ei pelga kerget külmakraadi.

Kolme kuu pärast peetav Maijooks tähistab tänavu 30. juubelit

20.02.17 ... Kolme kuu pärast, 20. mail, Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümnendat korda toimuv Eesti suurim naiste liikumissündmus SEB Maijooks ootab rekordilist osavõttu.

Huvi ümber Viljandi järve jooksu vastu on sel aastal erakordselt kõrge

15.02.17 ... Ümber Viljandi järve jooks saab tänavu stardi 88. korda. Huvi 1. mail toimuva ürituse vastu on tänavu olnud kõigi aegade suurim.

Terviseradade kuul saab treenida koos Jaan Kirsipuu ning Tõnu ja Toomas Tõnistega

10.02.17 ... Veebruaris tähistatava terviseradade kuu „Vabariigi terviseks!“ raames viivad mitmed tuntud tipp- ja harrastussportlased ning treenerid terviseradadel läbi avatud treeninguid, kuhu on tasuta oodatud osalema kõik liikumishuvilised.

15. toimumisaastat tähistav LHV Tervisejooksu ja –kõnni sari ootab üle 2000 osaleja

01.02.17 ... Sel hooajal juba 15. aastat toimuv ning tänavu LHV nime kandev Tervisejooksu ja –kõnni sari avas registreerimise. Aprillist septembrini toimuva sarjaga ootavad korraldajad tänavu liituma üle 2000 osaleja, kes koguvad 21 etapi peale kokku umbes 30 000 osaluskorda.

Pärnumaa spordijuht: kivisse oleme raha pannud, aga nüüd peaks panustama inimestesse

21.01.17 ... Reedel teenis kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia pikaajaline Eestimaa Spordiliit "Jõud" asepresident, veerand sajandit Pärnu spordiliitu juhtinud Kaiu Kustasson, kes korraldanud üritusi igale spordisõbrale ja nakatanud spordikirega paljusid pärnumaalasi.

EOK kinkis koolidele 150 komplekti laste suusavarustust Uuendatud 21:56

12.01.17 ... Eesti Olümpiakomitee kinkis projekti "EOK tuleb kooli" raames Hiiumaa, Jõgevamaa, Raplamaa, Tartumaa ja Viljandimaa koolidele 150 täiskomplekti laste suusavarustust. Coca-Cola Fondi ja EOK ühisprogrammi "Liikumine teeb erksaks" raames alustas hooaega ka Suusabuss.

Uuring: liikumisharrastajad on Eestis esmakordselt enamuses

11.01.17 ... Rahvastiku kehalise aktiivsuse uuring 2016 näitab, et täisealiste liikumisharrastajate osakaal Eestis on tõusnud 54 protsendile, mis tähendab eelneva aastaga võrreldes koguni 9-protsendilist tõusu. Seega ületab nende eestimaalaste arv, kes tegeleb liikumisharrastusega regulaarselt vähemalt kaks korda nädalas, esmakordselt nende arvu, kes tegelevad liikumisharrastusega harvem või üldse mitte.

300 osalejat stardib teisel jõulupühal pikamaamatkal Tartus ja Tallinnas

25.12.16 ... Triatloniklubi TriSmile korraldab esmaspäeval, 26. detsembril traditsioonilise matka nimega Pekist Priiks nii Tartus kui ka Tallinnas.

Traditsiooniline Vana-aasta jooks toob sadu jooksusõpru jooksurajale head tegema

15.12.16 ... Pühapäeval, 18. detsembril toimuva traditsioonilise aastalõpu jooksuürituse, Vana-aasta jooksu, igast osavõtutasust läheb 5 eurot heategevusele.

VAATA | Kalevipoja kangelasjooks

14.11.16 ... Kalevipoja kangelasjooks on mütoloogiline ultrajooks, kus eesti rahvuseepose "Kalevipoeg" ainetel läbitakse kuue päevaga ligi 400 km pikkune seiklusrada. Ees ootab eneseleidmise ja küpsemise teekond. Vaata täna ETV2 eetris olnud saadet järele.

Varajane talv meelitas suusatajad juba metsavahele

08.11.16 ... Novembri alguses saabunud lumi on rõõmustanud suusasõpru ning Nõmme Spordikeskuse direktori asetäitja Robert Veskimäe sõnul oli nädalavahetusel radadel juba omajagu harrastajaid näha.

Öömaraton pakub tänaseks laupäeva õhtuks liikumisvõimalust

05.11.16 ... Käärikul asuv Kekkose terviserada pakub homme õhtul suurepärast spordielamust. Nimelt korraldab suusaklubi "Suusahullud" just seal Öömaratoni, mida saab läbida nii suuskadel kui ka joostes või kepikõndi harrastades.

Eestis rajati sada esimest pop-up terviserada autoga liiklejatele

02.11.16 ... Täna toimunud Ericsson Tallinna tehase siseterviseraja “Network Avenue” avamisel sai Eestis alguse uus liikumisharrastuse viis autoga liiklejatele ehk kaasaskantav pop-up terviserada. Esimese 100 pop-up raja kasutajateks on Ericsson Tallinna tehase töötajad.

Saaremaa kolme päeva jooksul kokku kukkunud korraldaja annab ülesanded üle tütrele

20.10.16 ... Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapil kokku kukkunud jooksu üks peakorraldajaid Tõnu Vaher pääses eile haiglast välja ja lubas pika traditsiooniga spordiürituse jätta tütre Helen Jürjo õlgadele, jäädes ise abilise rolli.

Novembris toimub spordisõprade inspiratsioonipäev

20.10.16 ... Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine SCULT korraldab 11. novembril 2016 esmakordselt Spordisõprade inspiratsioonipäev SCULT Fest 2016.

Pühapäeval toimuv Pärnu Rannajooks toob uut ja põnevat

18.10.16 ... Pärnu Kahe Silla Klubi tänavuse hooaja lõpetab 23. oktoobril Pärnu Rannajooks. See on Kahe Silla Klubi uus algatus, mis võtab teatepulga üle pikki aastaid toimunud Kahe Staadioni jooksult.

Spordiharrastajate arv on kasvanud ligi pooleni elanikkonnast

14.10.16 ... Spordiga regulaarselt tegelevate inimeste arv on aastatega kasvanud ja harrastajaid on ligi pool Eesti elanikkonnast, selgub kultuuriministeeriumi koostatud aruandest.

Pühapäeval toimub Nõmmel 86. Rabajooks

07.10.16 ... Pühapäeval, 9. oktoobril toimub Harku raba teedel 86. Rabajooks. Rabajooks on traditsiooniline Nõmme spordiüritus, mis toimub kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Rabajooks on kõigile osavõtjatele tasuta ning rajale on oodatud ka kepikõndijad.

EOK tunnustab kümnendat korda Eestimaa sportlikumaid perekondi

06.10.16 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) tunnustab kümnendat korda Eestimaa sportlikumaid perekondi, kelle valisid välja maakondade spordiliidud. Tunnustuse pälvisid sportlikud perekonnad 14 maakonnast.

5. Tartu Linnamaratoni favoriidid – ultramaratoonar, elujooksja või keegi kolmas?

30.09.16 ... Laupäeval, 1. oktoobril stardib Tartu Maratoni Kuubiku viimane etapp, Eesti ühe kõige ilusama ja ainulaadsema jooksurajaga 5. Tartu Linnamaraton, mis ühtlasi püstitab ka uue osalusrekordi. Viimastel andmetel on kirjas juba ligi 3200 jooksjat ja kepikõndijat, üle 100 rohkem kui eelmisel aastal. Kuid kes figureerivad võistlejaterivi kõige teravamas tipus?
ülekanded ja saated
ETV2
28. aprill kl 19.25

Jalgpalli Premium liiga: Tartu JK Tammeka – Nõmme Kalju FC

ETV2
30. aprill kl 17.30

Autoralli MM: Argentina ralli