Tervisesport

Eesti suusatipud pingutasid üheskoos tulevikutegijatega

21.03.17 ... Mitmed Eesti suusakoondise liikmed veetsid tänase vesisevõitu pärastlõuna Põltsamaa Kuningamäe suusarajal, et koos kohalike väikeste suusatajatega võistelda paarissprindis. Kõik, kel tahtmist, said sisse astuda Venemaa suusakoondise määrdebussi.

Ümber Viljandi järve jooksu stardinimekirjas on 1700 osalejat

20.03.17 ... Ligi 1700 inimest on märtsi keskpaiga seisuga teatanud oma osalemisest 1. mail peetaval ümber Viljandi järve jooksul, mis tänavu stardib juba 88. korda.

ETV2 tänane teemaõhtu pühendub jalgrattaspordile

19.03.17 ... ETV2 tänane teemaõhtu on pühendatud rattaspordile. Alates kella poole kaheksast jõuab ekraanidele seitse jalgrattasõidule pühendatud saadet ja filmi.

Juuni alguses toimub Kadriorus heategevuslik jooks

13.03.17 ... Rimi Eesti Food AS, Eesti Lasterikaste Perede Liit ja jooksusündmuste organiseerija Spordiürituste Korraldamise Klubi korraldavad tänavu esmakordselt koos heategevusliku Rimi juunijooksu, mis toimub 3. juunil Kadriorus.

Uuring: väikegi kehalise aktiivsuse kasv vähendab ärevust ja depressiooni

10.03.17 ... Kümnes Euroopa riigis tehtud uuringus, mille töörühma kuulus ka Tallinna ülikooli sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask, hinnati noorte kehalist aktiivsust ja selle seost vaimse tervisega. Uuringu tulemusel selgus, et juba väiksemgi kehalise aktiivsuse kasv omab olulist positiivset mõju vaimsele tervisele, kusjuures olulisel kohal on mõõdukus.

Kõrvemaa suusamaraton jääb lumepuuduse tõttu ära

02.03.17 ... Kui Kõrvemaa maratoniraja olukord oli nädala alguses veel hea, siis viimased kaks ööpäeva sadanud vihm ja plusskraadid on olukorda drastiliselt muutnud. Nädala lõpuks lubatakse küll miinuskraade, kuid mitte sademeid ja see muudab niigi lumevähese raja sõitjatele ohtlikuks. Kõrvemaa Nelikürituse korralduskomitee on sunnitud teavitama, et selle aasta suusamaratoni ja kogupere suusapäeva kahjuks ei toimu.

Haanja maraton toimub tänavu suusamatkana

01.03.17 ... Estoloppeti neljas etapp ehk 43. Haanja maraton toimub suusamatkana. Start kuni 30 km pikkusele distantsile antakse kell 11.30. Pool tundi varem toimuvad Mini Estoloppeti Saare lastesõidud, kuhu oodatakse sportima kõiki väikeseid suusasõpru.

"Vabariigi terviseks" tehti Eesti terviseradadel maakerale peale poolteist ringi

27.02.17 ... Terviseradade kuu raames vabariigi sünnipäeva tähistamiseks tehtud üleskutse „Vabariigi terviseks!“ võtsid 24.-26. veebruaril vastu umbes 6500 inimest, kes läbisid üle Eesti paiknevatel terviseradadel joostes, kõndides, suuskadel või jalgratastel kokku ligi 60 000 kilomeetrit. Sellega sai sümboolselt maakerale peale tehtud koguni poolteist ringi.

Roman Fosti viib neljapäeval tervisespordihuvilistele läbi näidistreeningu

23.02.17 ... Eesti Vabariigi aastapäeva eelõhtul, neljapäeval, 23.veebruaril kell 14.00, toimub Lauluväljakul suvise LHV tervisejooks ja -kõnd sarja avaüritus, kuhu on oodatud kõik tervispordihuvilised, kes ei pelga kerget külmakraadi.

Kolme kuu pärast peetav Maijooks tähistab tänavu 30. juubelit

20.02.17 ... Kolme kuu pärast, 20. mail, Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümnendat korda toimuv Eesti suurim naiste liikumissündmus SEB Maijooks ootab rekordilist osavõttu.

Huvi ümber Viljandi järve jooksu vastu on sel aastal erakordselt kõrge

15.02.17 ... Ümber Viljandi järve jooks saab tänavu stardi 88. korda. Huvi 1. mail toimuva ürituse vastu on tänavu olnud kõigi aegade suurim.

Terviseradade kuul saab treenida koos Jaan Kirsipuu ning Tõnu ja Toomas Tõnistega

10.02.17 ... Veebruaris tähistatava terviseradade kuu „Vabariigi terviseks!“ raames viivad mitmed tuntud tipp- ja harrastussportlased ning treenerid terviseradadel läbi avatud treeninguid, kuhu on tasuta oodatud osalema kõik liikumishuvilised.

15. toimumisaastat tähistav LHV Tervisejooksu ja –kõnni sari ootab üle 2000 osaleja

01.02.17 ... Sel hooajal juba 15. aastat toimuv ning tänavu LHV nime kandev Tervisejooksu ja –kõnni sari avas registreerimise. Aprillist septembrini toimuva sarjaga ootavad korraldajad tänavu liituma üle 2000 osaleja, kes koguvad 21 etapi peale kokku umbes 30 000 osaluskorda.

Pärnumaa spordijuht: kivisse oleme raha pannud, aga nüüd peaks panustama inimestesse

21.01.17 ... Reedel teenis kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia pikaajaline Eestimaa Spordiliit "Jõud" asepresident, veerand sajandit Pärnu spordiliitu juhtinud Kaiu Kustasson, kes korraldanud üritusi igale spordisõbrale ja nakatanud spordikirega paljusid pärnumaalasi.

EOK kinkis koolidele 150 komplekti laste suusavarustust Uuendatud 21:56

12.01.17 ... Eesti Olümpiakomitee kinkis projekti "EOK tuleb kooli" raames Hiiumaa, Jõgevamaa, Raplamaa, Tartumaa ja Viljandimaa koolidele 150 täiskomplekti laste suusavarustust. Coca-Cola Fondi ja EOK ühisprogrammi "Liikumine teeb erksaks" raames alustas hooaega ka Suusabuss.

Uuring: liikumisharrastajad on Eestis esmakordselt enamuses

11.01.17 ... Rahvastiku kehalise aktiivsuse uuring 2016 näitab, et täisealiste liikumisharrastajate osakaal Eestis on tõusnud 54 protsendile, mis tähendab eelneva aastaga võrreldes koguni 9-protsendilist tõusu. Seega ületab nende eestimaalaste arv, kes tegeleb liikumisharrastusega regulaarselt vähemalt kaks korda nädalas, esmakordselt nende arvu, kes tegelevad liikumisharrastusega harvem või üldse mitte.

300 osalejat stardib teisel jõulupühal pikamaamatkal Tartus ja Tallinnas

25.12.16 ... Triatloniklubi TriSmile korraldab esmaspäeval, 26. detsembril traditsioonilise matka nimega Pekist Priiks nii Tartus kui ka Tallinnas.

Traditsiooniline Vana-aasta jooks toob sadu jooksusõpru jooksurajale head tegema

15.12.16 ... Pühapäeval, 18. detsembril toimuva traditsioonilise aastalõpu jooksuürituse, Vana-aasta jooksu, igast osavõtutasust läheb 5 eurot heategevusele.

VAATA | Kalevipoja kangelasjooks

14.11.16 ... Kalevipoja kangelasjooks on mütoloogiline ultrajooks, kus eesti rahvuseepose "Kalevipoeg" ainetel läbitakse kuue päevaga ligi 400 km pikkune seiklusrada. Ees ootab eneseleidmise ja küpsemise teekond. Vaata täna ETV2 eetris olnud saadet järele.

Varajane talv meelitas suusatajad juba metsavahele

08.11.16 ... Novembri alguses saabunud lumi on rõõmustanud suusasõpru ning Nõmme Spordikeskuse direktori asetäitja Robert Veskimäe sõnul oli nädalavahetusel radadel juba omajagu harrastajaid näha.

Öömaraton pakub tänaseks laupäeva õhtuks liikumisvõimalust

05.11.16 ... Käärikul asuv Kekkose terviserada pakub homme õhtul suurepärast spordielamust. Nimelt korraldab suusaklubi "Suusahullud" just seal Öömaratoni, mida saab läbida nii suuskadel kui ka joostes või kepikõndi harrastades.

Eestis rajati sada esimest pop-up terviserada autoga liiklejatele

02.11.16 ... Täna toimunud Ericsson Tallinna tehase siseterviseraja “Network Avenue” avamisel sai Eestis alguse uus liikumisharrastuse viis autoga liiklejatele ehk kaasaskantav pop-up terviserada. Esimese 100 pop-up raja kasutajateks on Ericsson Tallinna tehase töötajad.

Saaremaa kolme päeva jooksul kokku kukkunud korraldaja annab ülesanded üle tütrele

20.10.16 ... Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapil kokku kukkunud jooksu üks peakorraldajaid Tõnu Vaher pääses eile haiglast välja ja lubas pika traditsiooniga spordiürituse jätta tütre Helen Jürjo õlgadele, jäädes ise abilise rolli.

Novembris toimub spordisõprade inspiratsioonipäev

20.10.16 ... Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine SCULT korraldab 11. novembril 2016 esmakordselt Spordisõprade inspiratsioonipäev SCULT Fest 2016.

Pühapäeval toimuv Pärnu Rannajooks toob uut ja põnevat

18.10.16 ... Pärnu Kahe Silla Klubi tänavuse hooaja lõpetab 23. oktoobril Pärnu Rannajooks. See on Kahe Silla Klubi uus algatus, mis võtab teatepulga üle pikki aastaid toimunud Kahe Staadioni jooksult.

Spordiharrastajate arv on kasvanud ligi pooleni elanikkonnast

14.10.16 ... Spordiga regulaarselt tegelevate inimeste arv on aastatega kasvanud ja harrastajaid on ligi pool Eesti elanikkonnast, selgub kultuuriministeeriumi koostatud aruandest.

Pühapäeval toimub Nõmmel 86. Rabajooks

07.10.16 ... Pühapäeval, 9. oktoobril toimub Harku raba teedel 86. Rabajooks. Rabajooks on traditsiooniline Nõmme spordiüritus, mis toimub kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Rabajooks on kõigile osavõtjatele tasuta ning rajale on oodatud ka kepikõndijad.

EOK tunnustab kümnendat korda Eestimaa sportlikumaid perekondi

06.10.16 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) tunnustab kümnendat korda Eestimaa sportlikumaid perekondi, kelle valisid välja maakondade spordiliidud. Tunnustuse pälvisid sportlikud perekonnad 14 maakonnast.

5. Tartu Linnamaratoni favoriidid – ultramaratoonar, elujooksja või keegi kolmas?

30.09.16 ... Laupäeval, 1. oktoobril stardib Tartu Maratoni Kuubiku viimane etapp, Eesti ühe kõige ilusama ja ainulaadsema jooksurajaga 5. Tartu Linnamaraton, mis ühtlasi püstitab ka uue osalusrekordi. Viimastel andmetel on kirjas juba ligi 3200 jooksjat ja kepikõndijat, üle 100 rohkem kui eelmisel aastal. Kuid kes figureerivad võistlejaterivi kõige teravamas tipus?

Lastejooksud piiravad laupäeval Tartu südalinna liiklust

26.09.16 ... Laupäeval, 1. oktoobril toimuvad 5. Tartu Linnamaratoni lastejooksud, mis uute radade tõttu piiravad liikumist Tartus Vabaduse puiesteel, lühiajaliselt Gildi, Munga, Magistri tänavatel, aga ka Küütri ja Ülikooli tänaval.

Kõrvemaa rattamaraton toob starti nii tipud kui harrastajad

22.09.16 ... Laupäeval toimuv rattamaraton paneb punkti RMK Kõrvemaa neliküritusele, tuues starti nii tuntud tipptegijad kui harrastajad.

Spordinädala sündmuste ja osaluskordade arv püstitas rekordi

20.09.16 ... Pühapäeval punkti saanud teine üle-Eestiline spordinädal pakkus kokku üle 750 sündmuse ja ligi 200 000 osavõtukorda. Eesti Olümpiakomitee asepresidendi ja spordinädala patrooni Jüri Tamme sõnul võiks iga nädal olla spordinädal.

Läbi aegade kõige turvalisemat Tartu Rattamaratoni nautis 7408 ratturit

20.09.16 ... Maailma suuruselt kolmandal maastikurattasõidul, 19. Tartu Rattamaratonil osales sel aastal kokku 7408 suuremat ja väiksemat rattasõpra. Meditsiiniteenistuse sõnul oli tegemist kõige turvalisema Tartu Rattamaratoniga läbi aegade.

Esimese Ultima Thule maratoni võitis Mairo Mändla

17.09.16 ... Kokku 190 jooksusõpra osales täna esimesel Ultima Thule maratonil Saaremaal. Täispika maratoni võitis Mairo Mändla ajaga 2 tundi, 49 minutit ja 59 sekundit. Kolme tunni, 32 minuti ja 57 sekundiga läbis parima naisena raja Annika Vaher. Kokku läbis täispika maratoni Kuressaares 33 spordisõpra.

Eesti Energia loodud siseterviserada pälvis Euroopa spordinädala raames tunnustust

16.09.16 ... Neljapäeva hilisõhtul kuulutati Brüsselis Euroopa Spordinädal 2016 raames üleeuroopalise spordinädala auhinna #BeActive Workplace Award 2016 võitjaks Eesti Energia siseterviseraja projekt.

Harrastussportlastele algab sügisene loengusari "Treeni teadlikult"  

14.09.16 ... Teisipäeva õhtul, 27. septembril algab taas "Treeni teadlikult" loengusari, mis sügisel keskendub teemadele toitumine, põlvevigastused, „nutikael“, jooksmine ja uue valdkonnana spordivarutusest.

Esimene Ultima Thule maraton toob Kuressaares starti vähemalt 150 osalejat

13.09.16 ... Laupäeval, 17. septembril kell 11 antakse Kuressaare lossihoovis start esimesele Ultima Thule maratonile. Kuressaare linnas ja selle lähiümbruses Lääne-Saare vallas kulgeval rajal on võimalik joosta nii maratoni kui ka poolmaratoni ning 21,1 kilomeetrit saab läbida ka käies või kepikõndi tehes.

Jüri Tamm: spordinädala sihtgruppideks on koolinoored ja vanem elanikkond

12.09.16 ... Alates üleeilsest ehk 10. septembrist kuni käimasoleva nädala lõpuni toimub üritus Spordinädal 2016, mille eesmärgiks on võimalikult palju inimesi, eeskätt koolinoori ja eakaid, erinevate spordialadega tuttavaks teha.

Jüri Tamm spordinädala avamisel: Harrasta spordiala, mis meeldib ja paneb südame tuksuma

10.09.16 ... 10.–18. septembrini toimuva Spordinädal 2016 kuulutas SEB Tallinna Maratoni Sügisjooksu 10 km jooksu stardis avatuks Eesti Olümpiakomitee asepresident ja spordinädala patroon Jüri Tamm.

Spordinädalalal toimub enam kui 600 sündmust üle Eesti

06.09.16 ... 10.-18. septembrini tähistatakse Eestis teist aastat järjest üle-Euroopalist spordinädalat, mis tänavu kutsub nii noori kui täiskasvanuid üles leidma endale sobiva liikumisrütmi.

Laupäeval toimub teine järjestikune Otepää duatlon

31.08.16 ... Laupäeval, 3. septembril toimub Otepääl Tehvandi spordikeskuses Meie Liigume II Otepää duatlon, mille käigus selguvad ka Eesti meistrid duatlonis.

Tallinna Maratonile on ennast praeguseks kirja pannud jooksjaid 51 riigist

30.08.16 ... Eesti populaarseimale rahvaspordisündmusele on end juba kirja pannud tuhandeid inimesi tervelt 51 riigist. Registreerimise intensiivsus läheneb tuhandele inimesele päevas.

Elva järvedejooksu võitsid Keio Kits ja Lily Luik

28.08.16 ... Tartumaa Tervisespordikeskuses peetud 7,2 kilomeetrise Elva järvedejooksu võitsid meestest Keio Kits ja naistest uue rajarekordiga Lily Luik, kes tegi oma esimese stardi pärast Rio olümpiamaratoni kahe nädala eest.

FOTOD | Ümber Ülemiste järve jooksul osalejad said nautida ilusat suveilma

27.08.16 ... DFDS Järvejooksude sarja viimase osavõistluse, laupäeval toimunud ümber Ülemiste järve jooksu, võitis meestest sügise lähenedes oma vormi tõusuteel olev VAK Staieri esindaja Heinar Vaine ja naistest spordiklubi Jooksupartner ridadesse kuuluv Moonika Pilli

Tõusva vormiga Heinar Vaine võitis ümber Ülemiste järve jooksu

27.08.16 ... DFDS Järvejooksude sarja viimase osavõistluse – täna toimunud ümber Ülemiste järve jooksu võitis meestest sügise lähenedes oma vormi tõusuteel olev VAK Staieri esindaja Heinar Vaine ja naistest spordiklubi Jooksupartner ridadesse kuuluv Moonika Pilli, kes tuli ka järvejooksude sarja võitjaks.

Kiiklas edukaimad Šalkauskas ja Velba

06.08.16 ... Laupäeval Ida-Virumaal Mäetaguse vallas toimunud esimesel Oriflame’i Wellness Kiikla Karujooksul saavutas 10 km distantsil esikoha naistest Hillevi Velba ja meestest Deniss Šalkauskas.

Kalev/Cramo füsioterapeut võttis Saadjärve suvejooksul esimese võidu

01.08.16 ... Kalev/Cramo korvpallimeeskonna füsioterapeut Priit Lehismets võitis pühapäeval Jõgevamaal Äksil DFDS Järvejooksude sarja kolmanda etapi – 3. Suvejooksu ümber Saadjärve. Mehe jaoks on tegemist esimese võiduga. Siiani on Lehismets noppinud küll teisi ja kolmandaid kohti, aga võitu tema kontol polnud.

Laskesuusatajad võtsid Holstre-Paistu maanteejooksul kolmikvõidu

01.08.16 ... Laupäeval toimus Viljandi valla seeriajooksu kolmanda etapina 18. Holstre-Paistu maanteejooks, kus esimesed kolm kohta kuulusid laskesuusatajatele.

Tartu Rulluisumaratoni kolmekordne võitja Kert Keskpaik alustab Kuubikujahti

01.08.16 ... 21. augustil toimuv 10. Tartu Rulluisumaraton on kolmekordse võitja Kert Keskpaiga jaoks oluline tähis. Eelmisel aastal sillutas ta just Tartu Rulluisumaratoni võiduga tee Tartu Maratoni Kuubiku võiduni.

Järgmisel nädalavahetusel toimub Narvas liikumisfestival

13.07.16 ... Järgmisel laupäeval, 23. juulil, toimub Narvas Joaorus ja jõepromenaadil liikumisfestival, mis ühendab erinevaid liikumisharrastuse alasid, millega võib tegeleda nii üksinda kui ka koos sõbraga. Nendeks on rulluisutamine, orienteerumine, Zumba treening lastele ja täiskasvanutele, tõukerattad, kepikõnd ja jalgrattasõit. Festivali eesmärk on aktiivse ja tervisliku eluviisi populariseerimine, erinevate liikumisharrastuse viiside tutvustamine.
ülekanded ja saated
ETV2
25. märts kl 18.45

Jalgpalli MM-valikmäng: Küpros – Eesti

ETV
26. märts kl 00.05

Jalgpalli MM-valikmängude 5. vooru tipphetked

ETV2
26. märts kl 19.30

Suusaajakiri, 3. saade