Eesti Curlingu Liidu etteotsa astus Riigikogu liige ({{commentsTotal}})

Rainer Vakra
Rainer Vakra Autor: ERR

Eesti Curlingu Liidu etteotsa astus Riigikogu liige Rainer Vakra. Liidu kauaaegne president Fred Randver jätkab tööd juhatuse liikmena.

Muudatused liidu juhatuses on seotud Eesti curlingu uute väljakutsetega, vajadusega tugevdada liidu juhtimist ja tuua alaliitu uusi kogemusi. “Eesti curlingul on sel hooajal ees suur väljakutse ja võimalus - jõuda 2018. aasta olümpiamängudele. Liidu presidendina luban, et panustan südamest nii ala jätkuvasse arendamisse kui ka mängijate arengu toetamisse,” sõnas Vakra.

Curling ei ole Rainer Vakrale võõras ala. “Kaks aastat tagasi Eestisse tekkinud invacurling on nüüdseks kasvanud invaspordi kõige tugevamalt esindatud alaks. Invaspordiliidu ja ratastoolicurlingu kaudu tekkinud sünergia curlingu liiduga ning kontakt mängijatega aitavad mind alaliidu juhtimisel,” ütles Vakra, kelle sõnul tuleb liitude vahelist koostööd tugevdada ja edasi arendada.

Rainer Vakra jätkab tööd ka Eesti Invaspordiliidu juhina.

Fred Randver jätkab Eesti Curlingu Liidu juhatuses ning toetab enda sõnul uut presidenti tema uues positsioonis ja algatustes. “Olen presidendina olnud väga õnnelikus positsioonis, sest aastate jooksul on toimunud väga palju tähendusrikast. Eesti curling on läbi teinud võimsa arengu, mängijate tase on kasvanud rahvusvahelisel tasemel arvestatavaks ja valminud on ka uus curlinguareen Tondiraba jäähallis,” sõnas Randver. “Rainer on tugev juht ja tema kogemused on kindlasti curlingule tugevaks toeks. Olen veendunud, et tema juhtimisel jõuab Eesti curling järgmistesse kõrgustesse,” lisas ta.

Esmakordselt Eesti curlingu ajaloos on Eesti segapaari võistkonnal võimalik tagada pääs olümpiamängudele. 2018. aasta taliolümpiale pääsemine sõltub 2017. aasta MM-i sooritusest, sest praeguseks teenitud kvalifikatsioonipunktidele tuleb teenida lisa. Selleks tuleb Eesti segapaaril saavutada tänavu Kanadas vähemalt 6.-9. koht.

Curling on rahvusvaheliselt üks kõige kiiremini kasvavaid talispordialasid. Tegemist on olümpiaalaga, mida saavad harrastada väga erineva vanuse ja füüsilise ettevalmistusega inimesed. Mängu saavad harrastada ka liikumispuudega inimesed. Curlingut on võimalik harrastada nii perekeskselt, kui ka kolleegidega töölt. Eestis saab curlingut mängida regiooni parimaid tingimusi pakkuvas Tondiraba jäähallis. Curlingu hooaeg kestab Eestis mai lõpuni.

Toimetaja: Ivo DobkevitschAnthony Joshua
FOTOD | Poksimaailma uus kuningas Joshua alistas Klitško 11. raundis

Wembley staadionile kogunenud 90 000 silmapaari ees toimunud poksi raskekaalu tiitliheitluses alistas 27-aastane britt Anthony Joshua endast 14 aastat vanema ukrainlase Vladimir Klitško tehnilise nokaudiga. Lisaks IBF-i vöö kaitsmisele kuuluvad Joshuale nüüd ka WBA ja IBO tiitlid.

Uuendatud: 01:50 
Venemaa võrkpallikoondisVenemaa võrkpallikoondis
Venemaa koondise peatreener: Eestisse sõidavad kõik, kes on elus

Venemaa võrkpallimeeskond mängib sel aastal Eestiga kaks korda: mõlemad mängud on kavas maikuus.

wta turniir stuttgardis
Anett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 22:11 
Stoffel VandoorneStoffel Vandoorne
Vormel-1 sarjas määrati juba esimene jõuallika karistus

Vormel-1 sarja hooaja neljandal etapil Sotšis lagunes esimesel vabatreeningul Stoffel Vandoorne McLareni Honda jõuallikas, mille tõttu belglane kaotab stardirivis 15 kohta.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov piirdus Usbekistanis kahe poolfinaaliga

Vladimir Ivanov (ATP 444.) jõudis Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril poolfinaali nii üksik- kui ka paarismängus, kuid pidi siis tunnistama vastaste paremust.