Simmons: mängisime hästi ja võitlesime võidu nimel ({{commentsTotal}})

Kalev-Cramo korvpallimeeskond mängis täna VTB Ühisliigas kolmandat kohta hoidva Himkiga. Venemaa klubi sai Tallinnas seitsmepunktilise võidu 84:77.

Kolmesekundialast täna koguni 30 punkti vastaste 16 vastu visanud Kalev alustas mängu tabavate lähivisetega, minnes nelja minutiga isegi mõneti ootamatult 14:4 juhima. Nigel esitus kate-kattes kaitses lubas aga Himkil mängu kiiresti naasta ja ladus rünnak viis Venemaa tugevuselt kolmanda meeskonna poolajaks 38:32 ette. Kuigi Kalev mängis hästi mõlema poolaja algused, patustati nii mõnelgi korral lubamatult pallikaotuste või kehvade lahendustega, mis ei lubanud edu enda kätte haarata. Hoolimata kaks korda suuremast pallikaotuste arvust oldi punkti kaugusel teise poolaja alguses, samuti kolm ja pool minutit enne kohtumise lõppu. Paraku aga lõpusirgel murduti ja tabelisse läks kahe võidu kõrvale hooaja kaheksas kaotus, mis asetab Kalev/Cramo VTB liiga tabelis Saratovi Avtodoriga jagama 11.-12. kohta. Kalevi parimatena viskasid Cedric Simmons ja Demonte Harper 15 punkti. Eestlased viskasid Kalevi 77-st punktist vaid 10.

"Mängisime täna hästi ja võitlesime võidu nimel," ütles Simmons ETV spordisaatele. "Me tegime kaitses siin-seal eksimusi, kuid kui võrrelda seda mängu eelmise kohtumisega VTB-liigas, siis me tulime ja võitlesime kõvemini. Meil oli täna võimalus võita."

Pärast pikka vigastuspausi kuu aega tagasi Kaleviga liitunud NBA kogemusega Simmons tunneb end uues koduklubis hästi. Mõistagi vajab ameeriklane veel tippvormi kogumiseks aega, kuid taset on näha igal juhul. "Mu konditsioon on üsna hea," tõdes Simmons. "Võtan ühe nädala, ühe päeva korraga ja üritan saada paremasse vormi ning teha seda, mida meeskond minult vajab."

Järgmise mängu VTB Ühisliigas peab Kalev/Cramo viiendal jaanuaril, kui võõrsil minnakse vastakuti Riia VEF-iga.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Anett Kontaveit

Aasta parimateks tennisistideks nimetati Kontaveit ja Zopp

Laupäevasel tenniseliidu auhinnagalal kuulutati välja tenniseaasta parimad. Parima naistennisisti tiitli pälvis Anett Kontaveit, parimaks meestennisistiks tunnitati Jürgen Zopp. Aasta tennisehetk kuulus Kaia Kanepile, kes tegi ilusa comeback’i ja jõudis US Openil veerandfinaali.