Kvitovat opereerinud kirurgi sõnul venib tšehhitari võistluspaus poole aasta pikkuseks ({{commentsTotal}})

Petra Kvitova
Petra Kvitova Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kahekordne Wimbledoni tenniseturniiri võitja Petra Kvitova, kes langes teisipäeval oma kodus noaga relvastatud varga ohvriks ning oli saadud vigastuste ravimiseks sunnitud käima operatsioonil, peab tenniseväljakutelt eemale jääma umbes pooleks aastaks.

„Kui me räägime võistlusolukorras käele avalduvast survest, siis räägime me umbes kuuekuulisest perioodist, enne, kui seda lubada võiks,“ sõnas Kvitovat opereerinud kirurg Radek Kebrle pressikonverentsil.

"Ta on noor ja terve sportlane, kuid see on siiski raske vigastus. Kvitova peab mitu nädalat lahasega ringi käima ning seejärel saab ta aeglaselt oma kätt jälle kasutama hakata.“

Briti väljaande Guardiani sõnul on selgunud, et veenäite lugema tulnud töömehena esinenud relvastatud kurjategija tungis Kvitova majja ning polnud teadlik sellest, kes seal elab. Kurjategija sundis tšehhitari minema vannituppa, hoides tal nuga kõril ja sellele järgnenud rabeluses tekitas Kvitova vasakule käele (tema mängukäele) sügavaid lõikehaavu. Kurjategija põgenes ning Kvitova helistas politseisse.

Kvitovale tehti Brnos ligi neli tundi kestnud operatsioon, mille käigus opereeriti kõiki tema vasaku käe sõrmi. "Vigastused on väga tõsised, kuid Petra on noor ja tugev," vahendas Reuters teisipäeva hilisõhtul 26-aastase tennisisti esindaja Karel Tejkali sõnu.

Toimetaja: Anders NõmmMagnus Kirt
Magnus Kirt kutsuti Pariisi Teemantliiga etapile

Eesti odaviskaja Magnus Kirt osaleb laupäeval, 1. juulil Pariisis peetaval kergejõustiku Teemantliiga etapil, kus tal on kaheksa konkurenti.

Sergei ZenjovSergei Zenjov
Sergei Zenjov liitus Poola kõrgliigaklubiga

Eesti jalgpallikoondise ründaja Sergei Zenjov sõlmis lepingu Poola kõrgliigaklubi Cracoviaga.

tennis
Mattias SiimarMattias Siimar
Mattias Siimar on Poola turniiril alistanud juba kolm vastast

Mattias Siimar (ATP 1512.) jõudis Poolas Mragowos peetaval 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril teise ringi.