Kregor Zirk püstitas uue Eesti rekordi ja sai kolm alavõitu ({{commentsTotal}})

Ujumise lühiraja Eesti meistrivõistluste teisel päeval püstitas Kregor Zirk Eesti rekordi 400 m vabaltujumises ja saavutas kolm alavõitu.

Nädal aega tagasi Põhjamaade meistrivõistlustel viis Eesti rekordit püstitanud Kregor Zirk leidis ka selle nädalavahetuse tihedas võistlusgraafikus võimaluse vähemalt ühe rahvusrekordi ületamiseks, kui läbis 400 meetrit vabalt ajaga 3.47,51. Poole lühemal distantsil otsustas aga rekordimees jõudu säästa. Seda enam, et värske tipptulemus eelmisest nädalast on juba nii kõrgel tasemel, et taganuks isegi finaalipääsu maailmameistrivõistlustel. Pühapäeval jäi võiduajaks 1.46,85.

„Hommikul enne 400 m vabalt tundsin ennast hästi ja mõtlesin, et võiks proovida,“ kommenteeris Zirk ETV spordiuudistele. „Tuli välja, tuli rekord ära ja kuna ma tahan sajas kompleksis head tulemust teha, siis läksin 200 m vabaltujumises lihtsalt võidu peale. Ei olnud kerge ujumine.“

100 meetri kompleksujumise lõpetas Kregor Zirk teisena, kui Martti Aljand ujus võiduajaks 54,13. Kahe päeva jooksul on Zirk teinud Eesti meistrivõistlustel juba kaheksa starti individuaalaladel ning kolm teateujumistes. Tänane kolmas kuld tuli 200 meetri liblikujumises.

Ralf Tribuntsov võitis täna kahest kaks. Kui seliliujumise sprindi võit oli ootuspärane, siis 100 liblikat pakkus hoopis suuremat rahulolu. Daniel Zaitsevi edestamiseks tuli ujuda isiklik rekord 52,30.

„Läksin lõdvalt võtma, teadsin, et Zaitsev on favoriit, aga samas teadsin ka, et tal on väga lähedal minu isikliku aeg,“ sõnas Tribuntsov. „Panin koos temaga kohe minema ja seekord jõudsin finišisse mina enne.“

Nagu viimastel aastatel tavaks, on Eestis heal tasemel tugev konkurents lühematel rinnuliujumise distantsidel ning erandiks polnud ka pühapäev. Martin Liivamägi pidi 100 meetris tunnistama Martin Allikvee kahesajandikulist paremust, kuid 50 meetri finišis oli omakorda Liivamägi sajandiku võrra kiirem.

„Ma võitsin eelmisel aastal Martinit sajas napilt, nelja sajandikuga, seekord võttis ta saja endale,“ ütles Liivamägi. „Õnneks õhtul mul klappis võib-olla natuke paremini ja oli õnne ka, et ma 50-s ära võitsin.“

Naistest oli täna edukaim kolme kuldmedaliga Maria Romanjuk.

Eesti võrkpallikoondis
Gheorghe Cretu nimetas EM-ile sõitva 14-mehelise võrkpallikoondise

Eesti võrkpallikoondise peatreener Gheorghe Cretu teatas esmaspäeval 14 mängija nimed, kes sõidavad Poola Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile.

Vincenzo NibaliVincenzo Nibali
Nibali võttis Vueltal etapivõidu, Taaramäe 133.

Hispaania velotuuri kolmandal, 158,5 km pikkusel etapil Pradeses Andorra la Vellasse võidutses itaallane Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida).

Mihkel Kirves
Mihkel Kirvese hiilgemäng tõi universiaadikoondisele teise võidu

Universiaadi korvpallikoondis püsib Taipeis võidulainel. Alagrupiturniiri kahe vooru järel on meeskonnal kirjas kaks võitu, täna alistati põnevuslahingus Rumeenia 74:72.

Raio Piiroja triatlonilRaio Piiroja triatlonil
FOTOD | Burgerist ja koolast jõudu saanud Piiroja läbis täispika triatloni

Laupäeval peetud Triathlon Estonia nimelisel võistlusel oli täispikal distantsil stardis ka Eesti jalgpallikoondise pikaaegne kapten Raio Piiroja, kes 70 lõpetaja hulgas sai 21. koha ajaga 10:47.55,4.

tennis
Garbine MuguruzaGarbine Muguruza
Kohta esireketina noolinud Halep kaotas Cincinnati finaalis kindlalt

Cincinnati tenniseturniiri naiste üksikmängu finaalis alistas hispaanlanna Garbine Muguruza (WTA 6.) maailma teise reketi, rumeenlanna Simona Halepi 6:1, 6:0.