Alar Varrak: midagi ilusat ei olnud, aga võit on võit ({{commentsTotal}})

BC Kalev/Cramo alistas Pärnu spordihoones toimunud Eesti korvpalli karikavõistluste finaalis igipõlise rivaali Tartu Ülikooli 71:66 (21:7, 20:16, 15:23, 15:20).

Korvpalli karikafinaal on viimase kümnekonna aasta vältel kujunenud enam kui pooltel juhtudel ikka BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli vastaseisuks. Kui mullu Kuressaares võitis valitsev Eesti meister Kalev karikafinaalis Tartu meeskonda koguni 18 punktiga, siis täna Pärnus kasvatas pealinna klubi vahe sarnaseks juba avapoolajaga, mis võideti 41:23.

Demonte Harper viskas Kalevi parimana ise 16 punkti, leides söötudega üles ka 13 punkti toonud Cedric Simmonsi. Korraks paisus Kalevi edu juba 24 punktile, aga avapoolajal kehvalt visanud Tartu polnud loobunud.

„Alustasime mängu päris hästi, aga pidime kättevõidetud edu hoidma,“ sõnas karikafinaali parimaks mängijaks tunnistatud Demonte Harper ETV spordiuudistele. „Teadsime, et nad püüavad mängu tagasi tulla – neil on hea meeskond. Aga suutsime nende tagasitulekule vastu seista ja saime võidu.“

Kolmanda veerandaja lõpuks vähendas Tartu Ülikool kaotusseisu kümnele punktile ja viimasel veerandajal vahe aina vähenes, aga kolmest punktist lähemale Kalev Tartut ei lubanud. Mandell Thomas tõi kaotajatele parimana 19, Dominykas Milka 15 punkti ja 11 lauapalli. Kalev võitis lõpuks 71:66. Kolmanda koha mängus oli Pärnu 82:66 üle Valgast.

„Teisel poolajal hakkasid olulised pallid rohkem sisse kukkuma, pilt läks lõbusamaks ja suutsime neid maa-alaga võib-olla natukene rütmist välja ajada,“ kommenteeris Tartu Ülikooli peatreener Gert Kullamäe. “Võtmehetkedel olid nad aga lõpus vähe kindlamad.“

„Suur edu oli sees, vahepeal juba ligi 20 punkti,“ ütles võitjameeskonna loots Alar Varrak. „Teine poolaeg Tartu tuli järgi, aga õnneks meil oli piisav edu esimene poolaeg sees. Midagi ilusat ei olnud, aga võit on võit.“

vaata otse: mm-finaal heiki nabi - riza kayaalp
PREMIUM LIIGA
Tallinna Levadia
Levadia kostitas Sillamäed lausa üheksa väravaga

Jalgpalli Premium liiga tänases esimeses kohtumises alistas Narva Trans võõrsil Pärnu Vapruse meeskonna 1:0. Ainsa värava lõi 19. minutil Transi kaitsemängija Tanel Tamberg.

Uuendatud: 21:02