Killing ostetavast töövahendist: ideaalse jooksuga paat ({{commentsTotal}})

Eesti sõudjad võitsid tänavu neljapaadis olümpiapronksi ning Euroopa meistritiitli. Eduka paatkonna treener Matti Killing on seega üks peamisi kandidaate aasta treeneri nimetusele.

Ligi 50 aastat sõudmistreenerina töötanud 68-aastane Matti Killing aitas aasta ilmselt edukaimal tiimil, meie sõudenelikul võita 2016. aastal kaks väärtuslikku medalit - olümpiapronksi ja Euroopa meistrikulla. Killing, üks meie kahest eliittreenerist Rein Ottosoni kõrval kinnitab, et vaja on uskuda ja siis pole võimatu miski. "Kui sa midagi väga tahad ning sind ümbritsevad inimesed ja pere, kellele võid toetuda, siis heade sportlaste olemasolul on kõik võimalik," ütles Killing ETV spordisaatele.

Killingu sõnul tõestas lõppev aasta talle, et suurtele võitudele saab aluse panna ka Eestimaal. Samuti seda, kui tähtis on hea varustus - aastaid on seda renditud, aga nüüd on aeg üks ideaalse jooksuga paat välja osta. "Sportlased on alates 2009. aastast sõitnud tehasepaatidel, mille anname sügisel tagasi ja saame järgmisel kevadel uue," sõnas Killing. "Tänavu oli meil kasutada kaks paati ning see, millega Euroopa meistriks tulime ning olümpial medali võitsime, on tegelikult ideaalse jooksuga paat. Selle paadi ostame ära."

Paadi väljaostu aitavad rahastada Toomas Kivimägi ja Andres Metsoja. Killingu sõnul jätkub eelseisvateks aastateks eesmärke nii talle kui sportlastele. "Tahaks pronksisajust välja saada," tõdes Killing. "On ju olemas ka hõbe- ja kuldmedaleid ning tuleb järgmine olümpia. Sihte ning tahtmist jagub, nii meestel kui minul."

Toimetaja: Ivo DobkevitschOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.