Killing ostetavast töövahendist: ideaalse jooksuga paat ({{commentsTotal}})

Eesti sõudjad võitsid tänavu neljapaadis olümpiapronksi ning Euroopa meistritiitli. Eduka paatkonna treener Matti Killing on seega üks peamisi kandidaate aasta treeneri nimetusele.

Ligi 50 aastat sõudmistreenerina töötanud 68-aastane Matti Killing aitas aasta ilmselt edukaimal tiimil, meie sõudenelikul võita 2016. aastal kaks väärtuslikku medalit - olümpiapronksi ja Euroopa meistrikulla. Killing, üks meie kahest eliittreenerist Rein Ottosoni kõrval kinnitab, et vaja on uskuda ja siis pole võimatu miski. "Kui sa midagi väga tahad ning sind ümbritsevad inimesed ja pere, kellele võid toetuda, siis heade sportlaste olemasolul on kõik võimalik," ütles Killing ETV spordisaatele.

Killingu sõnul tõestas lõppev aasta talle, et suurtele võitudele saab aluse panna ka Eestimaal. Samuti seda, kui tähtis on hea varustus - aastaid on seda renditud, aga nüüd on aeg üks ideaalse jooksuga paat välja osta. "Sportlased on alates 2009. aastast sõitnud tehasepaatidel, mille anname sügisel tagasi ja saame järgmisel kevadel uue," sõnas Killing. "Tänavu oli meil kasutada kaks paati ning see, millega Euroopa meistriks tulime ning olümpial medali võitsime, on tegelikult ideaalse jooksuga paat. Selle paadi ostame ära."

Paadi väljaostu aitavad rahastada Toomas Kivimägi ja Andres Metsoja. Killingu sõnul jätkub eelseisvateks aastateks eesmärke nii talle kui sportlastele. "Tahaks pronksisajust välja saada," tõdes Killing. "On ju olemas ka hõbe- ja kuldmedaleid ning tuleb järgmine olümpia. Sihte ning tahtmist jagub, nii meestel kui minul."

Toimetaja: Ivo DobkevitschSloveenia võrkpallikoondis
Sloveenia ähvardab rahvusvahelist võrkpalliliitu kohtuga

Sloveenia võrkpalliföderatsioon võib rahvusvahelise võrkpalliföderaatsiooni kohtusse kaevata, kui FIVB ei lase Sloveenia meeskonda järgmisel aastal väljavõideldud kohale Maailmaliiga eliitdivisjonis. 

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
U-20 EM: Liider Erm alustas teist päeva isikliku rekordiga

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Anett Kontaveit
Tšehhi tennisistist jagu saanud Kontaveit pääses Gstaadis finaali

Gstaadis toimuval WTA tenniseturniiril sai Anett Kontaveit (WTA 32.) poolfinaalis 6:4, 6:1 jagu Tšehhi esindajast Tereza Martincovast (WTA 140.).

Uuendatud: 15:26 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.