USA hokitreener 17-aastase eestlase kohta: šanss NHL-i draftis valitud saada on reaalne ({{commentsTotal}})

Jäähoki
Jäähoki Autor: Siim Semiskar/ERR SPORT

Hiljuti USA parima noorteliiga klubi Cedar Rapids RoughRidersiga liitunud 17-aastane Eesti hokimängija Robert Arrak on teinud uues meeskonnas esimesed etteasted ja peatreener Mark Carlson näeb temas NHL-i potentsiaali.

Arrak on praeguseks USHL liigas mänginud kuus kohtumist ja toonud oma tiimile kaks resultatiivsuspunkti. Kangelaseks kerkis ta 3. detsembri kohtumises Madison Capitolsiga, kus eestlase mängu ainus pealevise leidis tee väravasse ja ühtlasi oli tegemist ka võidutabamusega.

Peatreener Carlson usub noore talendi tulevikku. "Tal on hea suhtumine. Ma arvan, et sa soovib iga päev paremaks saada. Ta teeb kõvasti tööd," kiitis Carlson kohaliku väljaande The Gazette vahendusel. "Ma arvan, et ta võib saada mitmekülgselt heaks mängijaks. Ta viskab hästi, näeb jääd, tema mõlemad käed on head. Ta on veel noor ja tal on pikk tee käia, aga ma näen palju positiivset," lausus Carlson.

Arrak kuulub ka 2017. aasta NHL noormängijate valiku eelnimekirja. Kui Carlsonilt küsiti, kas Arrakut võidakse ka ära valida, vastas ta: "See on veel kaugel. Aga ma arvan, et valitud saada on reaalne. See on tema otsustada, kui palju rasket tööd ta teha soovib."

Seni Soome noortesüsteemis mänginud Arrak ise on liiga ja eluoluga USA-s igati rahul. "Mulle meeldib see koht. See on hea koht ja meeskonnakaaslased on toredad. USHL on hea liiga ja pakub häid mänge," ütles noor hokimees.

Toimetaja: Siim BoikovReena PärnatReena Pärnat
Reena Pärnat võitis GP-etapil Baltimaade rekordiga kvalifikatsiooni

Sel nädalal toimub Poolas vibulaskmise Euroopa karikasarja esimene etapp. Reena Pärnat lasi kvalifikatsioonis 659 punkti ja edestas järgmist laskurit koguni 17 punktiga. Tulemus märgib ühtlasi ka uut Eesti ja Baltimaade rekordit.

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.
Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni vabapääsme

15-kuulise võistluskeelu järel võistlustulle naasev endine maailma esireket Maria Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtistele vabapääsme, aga mitte põhitabelisse, vaid kvalifikatsiooni.