Saalihokikoondise ründaja: meie peamiseks eesmärgiks on pääs poolfinaali ({{commentsTotal}})

Saalihoki maailmameistrivõistluste kaheksandikfinaalis alistas Eesti 16:4 Kanada ja kohtub homses veerandfinaalis Tšehhiga.

Eesti kaheksandikfinaal Kanada vastu algas imeliselt, kui juba viie minutiga oli Läti suurima areeni tablool meie kasuks seis 3:0. Sarnase tempoga võttis Kanada väravavaht aina rohkem palle väravavõrgust ja avakolmandiku 7:2 võit tähendas juba üsna turvalist edu. "Alustasime pressinguga ja võtsime vastaselt mänguisu ära," ütles Eesti koondise peatreener Argo Kungla ETV spordisaatele. "Mängu saatus otsustati kümne esimese minutiga. Edasi oli ülesandeks endale mitte lasta, kuid nii ei läinud. Saan ka meestest aru, sest nii suures eduseisus pole kerge kaitses mängida."

Vastased kindlalt üle mänginud Eesti võitis kohtumise 16:4, mis on ühtlasi seni MM-i suureskooriliseim üleolek. Eesti koondise parimatena viskasid ka mängu parimaks valitud Andres Wöiduma, Tanel Kasenurm ja Patrik Markus kolm väravat. "Mäng oli ootuspärane," tõdes Kasenurm. "Läksime kõrgelt pressima, et võit võtta ja nii ka tegime. Eesmärgiks oli ka endal taga null hoida, kuid kahjuks mõned väravad ikka lasime."

Veerandfinaalis kohtub Eesti viimase MM-i pronksimeeskonna Tšehhiga. "Homme kohtume Tšehhiga ja tahame selle mängu võita," teatas Markus. "Muidugi saab see olema üliraske, aga meie peamiseks eesmärgiks on pääs poolfinaali."

Homset veerandfinaalmängu kannab üle ETV+ ja ERR-i spordiportaal. Ülekanne algab kell 15.50.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

saksamaa mm-ralli
Ott Tänak
Tänak läheb Saksamaa ralli eelviimasele päevale vastu liidrina

Sellel nädalavahetusel sõidetakse Saksamaal järjekordne autoralli MM-etapp. Ott Tänak ja Martin Järveoja (Ford) lõpetasid reedese võistluspäeva liidrikohal.

Magnus Kirt
Magnus Kirt sai kutse Teemantliiga finaaletapile

Londonis peetud kergejõustiku maailmameistrivõistlustel karjääri jooksul esimest korda kvalifikatsioonist lõppvõistlusele pääsenud ja seal 11. koha saanud Magnus Kirt teenis kutse Teemantliiga finaaletapile.

MM-eelvalikmäng Eesti - Makedoonia / Eesti korvpallikoondisMM-eelvalikmäng Eesti - Makedoonia / Eesti korvpallikoondis
FOTOD | Eesti alistas Makedoonia ja kindlustas koha MM-valikturniiril

Eesti korvpallikoondis oli Saku Suurhallis toimunud kohtumises Makedooniast üle 74:65 ning kindlustas ühtlasi koha MM-valikturniiril.

Uuendatud: 23:58
Janek Õiglane
Janek Õiglane: minu suureks eeskujuks on NBA legend Tim Duncan

Londoni MM-il 4. kohaga üllatanud kümnevõistleja Janek Õiglane soovitab oma ala harrastada, sest see võimaldab suurvõistlusi kaks pikka päeva nautida ja võimsaid emotsioone saada.

tennis
Noorte Eesti meistrivõistlused tennisesNoorte Eesti meistrivõistlused tennises
Katriin Saar võitis kolm meistritiitlit, Kadri Kalamäe kokku viis medalit

Kadrioru tennisekeskuses toimusid kümnel päeval Eesti noorte meistrivõistlused tennises. Neljas vanuserühmas jagati välja 19 komplekti medaleid.