Matti Killing edukast aastast: saime medali ka neile meestele, kellel see puudus ({{commentsTotal}})

Eesti sportlased on lõppeval aastal võitnud 146 tiitlivõistluste medalit 33 erineval spordialal. Eesti Olümpiakomitee tunnustas paljusid esmaspäeval Tallinnas.

Ehkki 2016. aasta pole veel päris läbi, on Eesti sportlaste medalisaak täiskasvanute, juunioride ja noorte tiitlivõistlustelt juba ligilähedane rekordilisele 2015. aastale. Kahtlemata jääb tänavust kaunistama Eesti neljapaadi olümpiapronks Rio suveolümpiamängudelt.

Tiitlivõistluste medaleid on Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ning Andrei Jämsä võitnud varemgi, kuid olümpiamedal oli varasemalt vaid Endreksonil. "Ta oli meile kõigile erilisem," kinnitas neljapaadi treener Matti Killing ERR-ile. "Olid head õnnestumised ja mis kõige tähtsam, nende meestega, kellel veel olümpiamedal puudus, saime selle kätte. Täispanga peale minek ja see sai tehtud."

Viimase poole aasta kordaminekute eest Eesti Olümpiakomitee tunnustuse pälvinud sportlaste hulgas leidub nii olümpia- kui ka mitte-olümpia-alade tegijaid. Päris paljudel on üks edukas periood lõppenud ja uus hooaeg juba alanud - näiteks vehklejatel, kes võistlevad nädalavahetusel Dohas.

"Need mõtted, mis olid seoses olümpiaga, läksid ära," ütles Irina Embrich. "Pandi paika uued plaanid, juba kaks maailmakarikaetappi on möödas ja Dohas tuleb veel üks. Nii asi käibki."

2016. aasta on olnud edukas ka parasportlastele - medaleid on tänavu võidetud 26.

Toimetaja: Anders NõmmOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.