Matti Killing edukast aastast: saime medali ka neile meestele, kellel see puudus ({{commentsTotal}})

Eesti sportlased on lõppeval aastal võitnud 146 tiitlivõistluste medalit 33 erineval spordialal. Eesti Olümpiakomitee tunnustas paljusid esmaspäeval Tallinnas.

Ehkki 2016. aasta pole veel päris läbi, on Eesti sportlaste medalisaak täiskasvanute, juunioride ja noorte tiitlivõistlustelt juba ligilähedane rekordilisele 2015. aastale. Kahtlemata jääb tänavust kaunistama Eesti neljapaadi olümpiapronks Rio suveolümpiamängudelt.

Tiitlivõistluste medaleid on Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ning Andrei Jämsä võitnud varemgi, kuid olümpiamedal oli varasemalt vaid Endreksonil. "Ta oli meile kõigile erilisem," kinnitas neljapaadi treener Matti Killing ERR-ile. "Olid head õnnestumised ja mis kõige tähtsam, nende meestega, kellel veel olümpiamedal puudus, saime selle kätte. Täispanga peale minek ja see sai tehtud."

Viimase poole aasta kordaminekute eest Eesti Olümpiakomitee tunnustuse pälvinud sportlaste hulgas leidub nii olümpia- kui ka mitte-olümpia-alade tegijaid. Päris paljudel on üks edukas periood lõppenud ja uus hooaeg juba alanud - näiteks vehklejatel, kes võistlevad nädalavahetusel Dohas.

"Need mõtted, mis olid seoses olümpiaga, läksid ära," ütles Irina Embrich. "Pandi paika uued plaanid, juba kaks maailmakarikaetappi on möödas ja Dohas tuleb veel üks. Nii asi käibki."

2016. aasta on olnud edukas ka parasportlastele - medaleid on tänavu võidetud 26.

Toimetaja: Anders NõmmSloveenia võrkpallikoondis
Sloveenia ähvardab rahvusvahelist võrkpalliliitu kohtuga

Sloveenia võrkpalliföderatsioon võib rahvusvahelise võrkpalliföderaatsiooni kohtusse kaevata, kui FIVB ei lase Sloveenia meeskonda järgmisel aastal väljavõideldud kohale Maailmaliiga eliitdivisjonis. 

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
U-20 EM: Liider Erm alustas teist päeva isikliku rekordiga

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Anett Kontaveit
Tšehhi tennisistist jagu saanud Kontaveit pääses Gstaadis finaali

Gstaadis toimuval WTA tenniseturniiril sai Anett Kontaveit (WTA 32.) poolfinaalis 6:4, 6:1 jagu Tšehhi esindajast Tereza Martincovast (WTA 140.).

Uuendatud: 15:26 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.