Kaaberma: neljas koht pole paha, aga eks ta natuke jama ole ({{commentsTotal}})

Eesti Vehklemisliit valis lõppeva aasta parimateks sportlasteks Nikolai Novosjolovi ja Irina Embrichi.

Lõppev vehklemisaasta tõi nii rõõmu kui pettumust. Aasta säravaimaks hetkeks kujunes vehklejatele epeenaiskonna Euroopa meistritiitel, selle järel saadi olümpiamängudelt neljas koht. Aasta parima treeneri auhinna koju viinud naiskonna juhendaja Kaido Kaaberma sõnul on valusad tunded tänaseks läbi põetud, kuigi natuke kripeldavad siiani. "Neljas koht on kaotatud kolmas," ütles Kaaberma. "Pärast igat kaotust on emotsioonid nukrad. Neljas koht pole paha, aga eks ta natuke jama ole."

Noori naisvehklejaid tuleb aina peale, näiteks praegugi juhib Euroopas kadettide edetabelit naiste arvestuses Karoliine Loit. Sellest saab kasu ka epeenaiskond. "See mõjutab meid positiivselt," ei varjanud Kaaberma. "Tiheda konkurentsi läbi saavad kõik tugevamaks."

Aasta naisvehklejaks valiti Irina Embrich, meeste seast viis parima auhinna koju Rio de Janeiro olümpial kaheksa parema sekka jõudnud Nikolai Novosjolov. "Olümpial ma ei põrunud, kuid see polnud tulemus mille järgi sinna läksin," tunnistas Novosjolov. "Kui medalit ei tule, siis pole võistlus minu jaoks korda läinud."

Toimetaja: Ivo Dobkevitschvõrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.