Eesti maletipud: Karjakin üllatas, kuid Carlsen oli parem ({{commentsTotal}})

Magnus Carlsen ja Sergei Karjakin
Magnus Carlsen ja Sergei Karjakin Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ööl vastu tänast sai selgeks, et male maailmameistril Magnus Carlsenil on õnnestunud oma tiitlit kaitsta. New Yorgis peetud tiitlimatšis murdis norralane oma vastase, väljakutsujast Venemaa esindaja Sergei Karjakini alles kiirpartiide järel.

Kaks esimest kiirpartiid mängiti viiki, kuid kolmandas ja neljandas suutis eile 26. sünnipäeva tähistanud Carlsen Karjakini alistada. See tähendas kokkuvõttes ka matšivõitu.

Tiitli kaitsmine kujunes norralase jaoks paljude jaoks ootamatult raskeks. Süüdi oli selles Carlseni eakaaslane, Venemaa lipu all võistlev ukrainlane Sergei Karjakin, kes hea mänguga paljude malehuviliste südamed võitis. Karjakin imponeeris ka Eesti paremate naismaletajate hulka kuuluvale Karmen Viikmaale. "Olin enne matši Carlseni poolt, sest Karjakini mäng mulle ei imponeerinud," ütles Viikmaa Vikerraadiole. "Karjakin mängib kaitses ja viigile, nagu Anatoli Karpov. Mulle sümpatiseerib rohkem Garri Kasparovi, Veselin Topalovi ja Vassili Ivantšuki stiil. Matši käigus Karjakin aga tõestas, et ta stiil sobib Carlseni vastu. Lisaks selle jättis ta endast sümpaatse mulje. Tegemist on suurepärase inimesega, kes on kontsentreeritud ning kellel on head närvid."

2011. aastal klassikalises males Eesti meistriks tulnud Pavel Vorobjov usub samuti, et Karjakin ei jäänud matši jooksul kuulsa norralase varju. "Enne matši olin neutraalne, kuigi rohkem meeldis Carlseni stiil ja võidutahe," meenutas Vorobjov. "Matši käigus aga näitas Karjakin ennast suurepärase inimesena, kellel on tugev sportlik iseloom. Ta suutis võidelda ja raskeid seise päästa. Carlson oli ka alavormis, sest kaks eelmist tiitlimatši Viswanathan Anandi vastu võitis ta ennetähtaegselt."

Viikmaa leidis, et Karjakin oli Carlsenile ebamugavaks vastaseks. "Carlsenile sobivad avatud seisud, Karjakin oli aga umbkaitses," analüüsis Viikmaa. "Carlsenil oli võidetavaid matše, kuid Karjakin suutis hea kaitsega tasakaalu säilitada."

Vorobjov ei usu, et Carlsen ootas lisapartiisid. "Pigem ootas Karjakin kiirpartiisid, kus mängib juhuslikkus rohkem rolli," arutles Vorobjov. "Pealegi kimbutas Karjakinit kogu seerias ajanappus.

Nii Viikmaa kui Vorobjov leidsid, et Carlsen võitis teenitult. "Carlsen tõestas, et on tugevam ja parem maletaja," lausus Viikmaa, millele Vorobjov lisas. "Mänguliselt on Carlsen maailmas number üks."

Toimetaja: Ivo Dobkevitschvõrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.